به گزارش افکارنیوز،

روزنامه رای الیوم در پایگاه اینترنتی خود نوشت: با ادامه تنش بین سوریه و کشورهای غربی، کارشناسان نظامی آمریکا معتقدند مسکو در تهدیدات خود برای پاسخ به هر گونه حمله‌ای که منافع این کشور یا منافع هم‌پیمانان آن را تهدید کند، جدی است و ممکن است آمریکا را هدف حملات نظامی خود قرار دهد و پیشتر حمله با سلاح‌های هسته‌ای به اهدافی در خاک آمریکا را تمرین کرده است.

کرملین از چند روز پیش به کشورهای عربی بویژه آمریکا هشدار داده است که هر گونه حمله به سوریه که به قربانی شدن روس ها یا وارد شدن آسیب به منافع روسیه منجر شود، با پاسخ روسیه مواجه خواهدشد. این هشدار، نتیجه اطلاعاتی است که روسیه به دست آورده است و نشان می دهد پنتاگون قصد دارد ساختمان های دولتی در قلب دمشق را هدف قرار دهد، ساختمان هایی که روس ها در آن مستقر هستند و جنگ ضد گروه های مسلح را هدایت می‌کنند.

این هشدار پس از گذشت دو هفته از سخنرانی تاریخی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در مجلس فدرال این کشور صورت گرفت، پوتین هشدار داده بود روسیه آماده است هر گونه حمله به این کشور یا هم‌پیمانان این کشور را از طریق نظامی پاسخ گوید. پوتین در حین این سخنان، از سلاح جدیدی رونمایی کرد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) قادر به مقابله با آن نیست و این سخنان نشان می دهد که روسیه قصد دارد تهدیدات خود را عملی کند.

به نظر کارشناسان ناتو و پنتاگون، روسیه این سخنان را ضمیمه تهدیدات نظامی میدانی کرده است و این مساله موجب نگرانی غرب می شود و نشان می دهد روسیه احتمالا از بمب افکن های راهبردی تو 95 و تو 160 که قادر به حمله موشک های هسته‌ای است، استفاده کند.

گاری هریس، ژنرال بازنشسته آمریکا در مجلس سنای این کشور با هدف بررسی تهدیدات روسیه پس از رونمایی سلاح های پیشرفته این کشور گفت، روس ها برای حمله به آمریکا تمرین می کنند و پروازهایی در طول مرزهای آمریکا و کانادا و تمریناتی برای حمله با موشک های هسته‌ای از زمین و دریا از طریق شناورهای هسته‌ای به سوی اهدافی در خاک آمریکا بویژه در واشنگتن پایتخت این کشور انجام می دهد.

جنگنده‌های روسیه طی ماه های گذشته پروازهایی در مجاورت حریم هوایی کشورهای اروپایی نظیر انگلیس، فرانسه، پرتغال، اسپانیا و ایتالیا انجام دادند و برخی دیگر از این جنگنده ها نزدیک حریم هوایی کانادا و آمریکا تا ونزوئلا پرواز کردند.

روابط میان روسیه و غرب به طور بی‌سابقه‌ای به علت موضوعاتی همچون سوریه، جزیره کریمه و مسمومیت جاسوس سابق روسیه در انگلیس متشنج شده است.