به گزارش افکارنیوز،

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار اعلام کرد که درگیری بین جنگجویان گروه تروریستی داعش در این ولایت بیش از ۶ کشته و دو زخمی برجا گذاشت.

مقامات امنیتی در ننگرهار نیز ضمن تائید این حادثه تصریح کردند که درگیری بین جنگجویان داعشی در شهرستان «نازیان» این ولایت به وقوع پیوسته است.

شهرستان «اچین» در ولایت ننگرهار مرکز داعش در شرق افغانستان محسوب می‌شود، اما فعالیت این گروه تروریستی از این شهرستان به سایر مناطق دراین ولایت گسترش یافته است.

با وجود عملیات‌های مداوم نیرو‌های امنیتی و درگیری داعش و طالبان، اما افراد وابسته به گروه تروریستی داعش فعالیت خودشان را در برخی از شهرستان‌های ننگرهار گسترش داده‌اند.

برخی از نمایندگان پارلمان و مقامات افغان، نظامیان آمریکایی را به حمایت از گروه تروریستی داعش در شرق این کشور متهم می‌کنند.

پیش از این نیز طالبان بار‌ها به مواضع داعش در شهرستان‌های اچین، بتی‌کوت، پیچراگام و چپرهار حمله کردند و مانع گسترش نفوذ این گروه تروریستی در شرق افغانستان شدند.

گفته می‌شود که بمباران طالبان توسط نیرو‌های آمریکایی در جنگ با داعش سبب پیشروی گروه تروریستی داعش در بخش‌هایی از ولایت ننگرهار شده و بار‌ها نگرانی برخی از نمایندگان افغان را نیز برانگیخته است.