به گزارش افکارنیوز،

 فعالان شبکه‎های اجتماعی در استان تعز از اهالی این استان خواسته‌‌اند که در تظاهرات فردا دوشنبه (۹ مارس) در حمایت از عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن و رد «اشغالگری» امارات در جنوب یمن شرکت کنند.

درخواست فعالان شبکه‌های اجتماعی شامل سه نکته است که اولین آن پایان اشغالگری امارات در یمن و سپس بازگشت مشروعیت منصور هادی است. درخواست سوم فعالان پایان جنگ و کشتار است.

به گزارش پایگاه خبری الخلیج الجدید، فعالان شبکه‌های اجتماعی در تعز در درخواست‎های خود بر «رد سیاست احمقانه امارات و اشغالگری اراضی، بنادر و جزایر یمن و تشکیل شبه نظامیان تروریسم برای مقابله با ارتش ملی و تقسیم یمن» تاکید کرده و خواستار تظاهرات گسترده در روز دوشنبه (فردا) در خیابان جمال واقع در مرکز شهر تعز شدند.

فعالان همچنین خواستار بازگشت «مشروعیت» منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن که به ریاض فرار کرده است، شده‎اند. آن‌ها در درخواست خود نوشته‎اند که تظاهرات فردا در «مخالفت با منع بازگشت هادی به عدن و رد رفتار‌های تند کشور‌های عضو ائتلاف سعودی علیه این مشروعیت» است.

درخواست سوم فعالان نیز در «رد بازیافت زباله‌های نظام مخلوع و توهین به رخته شدن خون نظامیان یمنی آن است».

گمانه‎زنی‎ها درباره بازداشت «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن طی ماه‎های اخیر در پی کشته شدن علی عبدالله صالح رئیس جمهور پیشین یمن و پس از آن تشدید درگیری‎ها در عدن بالا گرفت تا اینکه «صلاح الصیادی» وزیر مشاور دولت مستعفی یمن اخیرا از زندانی شدن منصور هادی پرده برداشته است.

وزیر مشاور دولت مستعفی یمن ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی این کشور گفت که هادی هم اکنون تحت اقامت اجباری در «ریاض» قرار دارد.

این در واقع اولین اعتراف یک مسئول ارشد دولت مستعفی یمن درباره اقامت اجباری منصور هادی در ریاض است، در حالی که فعالان یمنی پیش از این به صورت گسترده‎ای در شبکه‌های اجتماعی به این موضوع پرداخته بودند.