به گزارش افکارنیوز،

«جان برنان» رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در واکنش به تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص اخراج «اندرو مک‌کیب» معاون سابق رئیس پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، رئیس جمهور این کشور را یک «عوام فریب بی اعتبار» توصیف کرد.

برنان که ریاست سازمان سیا را در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما - بین سال‌های 2013 تا 2017- بر عهده داشت با انتشار پیامی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: «هنگامی که میزان رشوه گیری، فساد و انحراف سیاسی شما مشخص شود، جایگاه حقیقی خود به عنوان یک عوام فریب بی اعتبار را در زباله دان تاریخ خواهید یافت. شما شاید اندی مک کیب را قربانی کنید اما آمریکا را نابود نخواهید کرد؛ آمریکا بر شما پیروز خواهد شد».

جف سشنز، دادستان‌ کل آمریکا در پی انتقادات ترامپ، اندرو مک‌کیب مرد شماره دو اداره پلیس فدرال این کشور را دو روز پیش از بازنشستگی‌اش اخراج کرد. به گفته سشنز، معاون سابق رئیس اف بی آی در تحقیقات این اداره درباره هیلاری کلینتون و نقش ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا مشارکت داشته است.

ترامپ (جمعه) در حساب توییتر خود اخراج مک کیب را «یک روز بزرگ برای دموکراسی» این کشور توصیف کرد و نوشت: «اندرو مک کیب اخراج شد. این یک روز بزرگ برای مردان و زنان پرتلاش سازمان اف بی آی است. این یک روز بزرگ برای دموکراسی است. جیمز کومیِ مظلوم‌نما رئیس او بود و سعی کرد او را هم مظلوم جلوه دهد. او (مک کیب) از همه دروغ‌ها و فساد‌هایی که در بالاترین سطوح اف بی آی انجام شده بود، اطلاع داشت.»