به گزارش افکارنیوز،

 آژانس‌های سازمان ملل و نهادهای غیردولتی درخواست ۹۵۱ میلیون دلار برای سال ۲۰۱۸ به منظور تامین نیازهای اساسی و اولیه نزدیک به ۹۰۰ هزار مسلمان روهینجا در بنگلادش از جمله نزدیک به ۶۷۱ هزار پناهجو که از ماه اوت گذشته وارد این کشور شده‌اند، درخواست کرده‌اند.

صدها هزار نفر از مردم مسلمان روهینجا برای فرار از سرکوب‌های نیروهای امنیتی میانمار از اوت گذشته به بنگلادش فرار کرده‌اند.

در همین راستا فیلیپو گراندی، کمیسیونر عالی سازمان ملل در ژنو اعلام کرد: ما در اینجا درباره نیازهای اولیه و بسیار مهم برای پناهجویان مقیم بنگلادش گفت و کو می کنیم. بنگلادشی‌ها با بخشندگی و مهربانی درهای خود را به سوی پناهجویان باز کرده اند.در حال حاضر وضعیت این پناهجویان یکی از مهمترین بحران‌ها در جهان است.

گراندی اعلام کرد: امروز ما برای کمک‌های اضطراری و برطرف کردن نیازهای اساسی و اولیه اقدام کرده ایم. کمک‌هایی که بسیار لازم هستند.

پزشکان بدون مرز اعلام کرده‌اند: در اولین ماه سرکوب نیروهای امنیتی میانمار که گروه‌های حقوق بشری از آن به عنوان پاکسازی قومی نام برده‌اند نزدیک به ۶۷۰۰ مسلمان روهینجا جان خود را از دست داده‌اند که بیش از ۷۰۰ نفر از آنها کودک بوده‌اند.