به گزارش افکارنیوز،

بامداد امروز شنبه در پی حمله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور در منطقه "الکَدحه" واقع بین دو بخش "المعافر" و "مَقبنه" در جنوب غرب تعز، 9 تن از مزدوران کشته و یا زخمی شدند.

همزمان با این تحول، درگیری‌های شدید بین دو طرف در مناطق مختلف بخش مقبنه همچنان ادامه دارد.

همچنین مناطق شمالی استان "لحج" صحنه شدیدترین درگیری‌ها بین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و مزدوران منصور هادی است. این در حالی است که مزدوران برای پیشروی به سمت مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در بخش "کرش" واقع بین دو استان تعز و لحج، تجهیزات نظامی گسترده‌ای به این منطقه ارسال کرده‌اند.

از سوی دیگر جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی 12 بار کوه "حماله" و منطقه "الحویمی" در استان لحج را بمباران کردند.

در پی حملات موشکی و توپخانه‌ای نیروهای یمنی به مواضع مزدوران رئیس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور در منطقه "وادی‌سداح" در بخش المصلوب در استان الجوف، شماری از آن‌ها کشته و یا زخمی شدند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی حملات هوایی خود به مزارع و منازل شهروندان در منطقه "الباطن" در بخش "المتون" واقع درجنوب غرب استان الجوف را از سر گرفتند.

6 تن از مزدوران منصور هادی در درگیری با نیروهای یمنی در بخش "ناطع" در استان البیضاء کشته و شماری نیز زخمی شدند.

در مقابل جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی مناطق تحت کنترل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در بخش ناطع را بمباران کردند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی همچنین 17 بار زمین‌های کشاورزی بخش‌های "حیس"، "الجراحی" و"الحسینیه" در جنوب استان "الحُدیده" در غرب یمن را بمباران کردند.

نیروهای یمنی با موشک‌های کاتیوشا و خمپاره، مراکز تجمع نظامیان سعودی در پایگاه "العبادیه" و روستای "قوی" در جیزان را در هم کوبیدند.

نیروهای ارتش و کمیت‌های مردمی یمن همچنین استحکامات و مواضع ارتش سعودی و مزدوران منصور هادی در رشته کوه‌های "الشبکه"، "الطلعه"، و "رجلاء" و پایگاه "المخروق" و دیده‌بانی "الخشباء" در نجران را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

تجاوز رژیم سعودی و همپیمانانش به یمن از حدود سه سال قبل آغاز شده است. این حملات که با هدف بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن و در نتیجه سلطه بر این کشور صورت گرفته، نتیجه‌ای به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نداشته است.