به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی‌ای در اوهایو با موضوع توسعه زیرساخت‌های این کشور با اشاره به شکست داعش و ضرورت دفاع از مرز‌های آمریکا گفت: به زودی نیرو‌های آمریکایی از سوریه خارج می‌شوند.

رئیس جمهور آمریکا افزود: ۷ تریلیون دلار در خاورمیانه هدر دادیم هیچ‌کس قبلا کلمه تریلیون را نشنیده بود، اما ما در اینجا با وجود این هزینه‌ی سنگین حتی نفت آنها را هم نگرفتیم. اگر نفتشان را گرفته بودیم مشکلی نبود!

ترامپ تصریح کرد: اگر نفت آن‌ها را گرفته بودیم، داعشی در کار نبود. می‌دانید اکثر نفت آن‌ها دست چه کسی بود؟ داعش. داعش نفت آن‌ها را گرفت و خرج کرد، اما ما نفت را نگرفتیم.

وی گفت: ما داریم داعش را به درک واصل می‌کنیم. ما خیلی زود سوریه را ترک می‌کنیم، بگذارید بقیه به حساب آنجا برسند.خیلی زود از آنجا خارج می‌شویم. ما ۱۰۰ درصد اراضی آنچه را خلافت خوانده می‌شود، خیلی سریع پس خواهیم گرفت و خیلی زود خارج می‌شویم و به خانه، به جایی که به آن تعلق داریم، باز می‌گردیم.

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد: ما مدام در آنجا مدرسه ساختیم و آن‌ها منفجرش کردند، باز مدرسه ساختیم و باز منفجرش کردند و باز مدرسه ساخته‌ایم، هنوز منفجر نشده، ولی باز هم منفجر می‌شود.

ترامپ گفت: اما اگر بخواهیم در اوهایو یک مدرسه بسازیم، یا یک پنجره را تعمیر کنیم، یا در سان‌فرانسیسکو یا آیوا یک مدرسه بسازیم، نمی‌توانید پول بگیرید.درحالی که ما هفت تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کردیم.