به گزارش افکارنیوز،

« آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل همزمان با تظاهرات مردم فلسطین به مناسبت روز زمین در توییتر خود به زبان عربی فلسطینی ها را تهدید کرد که نزدیک شدن آنها به مرز نوار غزه جانشان را به خطر می اندازد.

امروز به مناسبت سالروز «روز زمین» تظاهرات فلسطینی ها با عنوان «تظاهرات بزرگ بازگشت» آغاز شده است و شهروندان فلسطینی حرکت خود به سوی مناطق مرزی نوار غزه را آغاز کرده اند.

در همین راستا لیبرمن خطاب به شهروندان فلسطینی مدعی شد که رهبران حماس با جان آنها بازی می کنند و گفت هرکسی که به دیوار حائل میان نوار غزه و اراضی اشغالی نزدیک شود جان خود را به خطر می اندازد. وی افزود: به شما توصیه می کنم روال عادی زندگی خود را پیگیری و از مشارکت در تظاهرات تحریک آمیز خودداری کنید.

بر اساس گزارش های رسانه ای هزاران فلسطینی در این تظاهرات شرکت کرده اند و جمع زیادی از آنها به سوی مناطق مرزی نوار غزه در حرکت هستند و تعداد زیادی چادر در ۷۰۰ متری نوار مرزی در شرق نوار غزه برپا شده است.

علاوه بر آن گزارش ها حاکی است که هزاران فلسطینی برای مشارکت در نماز جمعه راهی مسجد الاقصی شده اند و نظامیان رژیم اشغالگر قدس نیز به سوی غیرنظامیان فلسطینی آتش گشوده اند.