به گزارش افکارنیوز،

«محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی به رغم ابراز تمایل «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به خروج نیروهای نظامی این کشور از سوریه در آینده ای نزدیک، از ارتش آمریکا خواست تا به حضور نظامی خود در خاک سوریه ادامه دهد.

وی روز پنج شنبه در یک گفتگوی مفصل با نشریه خبری تایم گفت: «ما [عربستان سعودی] معتقدیم که نیروهای نظامی آمریکا باید دست کم برای میان مدت در سوریه بمانند».

بن سلمان که در میانه سفر خود به چندین شهر آمریکا است، مدعی شد که حضور نیروهای نظامی آمریکا در خاک سوریه آخرین تلاشها برای متوقف ساختن روند توسعه نفوذ ایران در منطقه است.

ولیعهد سعودی همچنین حضور این نیروها در سوریه را عاملی دانست که به واشنگتن اجازه می دهد در آینده سوریه نقشی ایفاء کند.

بن سلمان در این گفتگو ادعا کرد: «اگر شما این نیروهای نظامی را از شرق سوریه خارج کنید، این ایستگاه بازرسی را از دست خواهید داد و این کریدور مولد اتفاقات بسیاری در منطقه خواهد شد».

پیش از این نیز ولیعهد عربستان سعودی در گفتگو با نشریه وال استریت ژورنال ضمن تکرار لفاظی های بی پایه و موهوم خود علیه ایران مدعی شد: «چنانچه با فشار تحریم ها بر ایران به اهدافمان نرسیم، باید طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده با این کشور وارد جنگ شویم».

بن سلمان پیشتر نیز در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز ادعا کرده بود که «برجام با وجود به تعویق انداختن دستیابی ایران به سلاح هسته ای، این روند را متوقف نمی کند».

وی در اینباره گفته بود: «نظاره گر بودن دستیابی ایران به سلاح هسته ای مانند این است که بنشینید و منتظر شلیک گلوله به سر خود باشید».