به گزارش افکارنیوز،

یک فرد آمریکایی که با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ارتباط نزدیک دارد روز جمعه در فرودگاه «لوگان» واقع در بوستون توسط پلیس فدرال آمریکا دستگیر شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.

تد مالوک، یکی از افراد فعال در وب‌سایت و شبکه «اینفو وارز» که به انتشار تئوری‌های توطئه می‌پردازد، در گفتگو با گاردین اعلام کرد هنگام سفر به بوستون از لندن، در فرودگاه توسط پلیس فدرال آمریکا دستگیر شده است.

مالوک گفت پلیس فدرال آمریکا از وی درباره نقش او در ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رابطه وی با راجر استون، مشاور ستاد تبلیغاتی رئیس جمهور آمریکا و این‌که آیا تاکنون وارد سفارت اکوادور در لندن شده است یا خیر، پرسیده شد.

جولیان آسانژ، بنیان‌گذار ویکی‌لیکس، اکنون در این سفارت زندگی می‌کند.

راجر استون پیشتر به داشتن آگاهی از هک شدن ایمیل‌های کمیته ملی دموکرات‌ها پیش از آنکه ویکی‌لیکس آن را افشا کند، متهم شده است.

همچنین احضاریه‌ای برای مالوک صادر شده است تا در مقابل هیئت منصفه عالی رابرت مولر، مشاور ویژه در پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، در تاریخ 13 آوریل، شهادت دهد. اینفو وارز نخستین رسانه‌ای بود که خبر دستگیری و بازجویی از مالوک را منتشر کرد.

مالوک در بیانیه‌ای به گاردین گفت: «از این‌که آن‌ها تصور می‌کردند من اطلاعاتی در اختیار دارم به شدت غافلگیر شدم. من نحوه برخورد آن‌ها را ناشایست می‌دانم. من وارد کشوری شده بودم که شهروند آن هستم.»

مالوک پیشتر ادعا کرده بود کاندیدای اصلی دونالد ترامپ برای فعالیت به عنوان سفیر آمریکا در اتحادیه اروپاست. این در حالی است که روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشته بود کاندیدا شدن وی هرگز مطرح نشده است. همچنین، این فرد پیش از این به مطرح کردن اطلاعات غلط درباره زندگی خود و ارائه اطلاعات نادرست به بانک‌ها متهم شده بود.

مالوک که یکی از منتقدان سرسخت اتحادیه اروپاست با نایجل فراژ، رئیس سابق حزب استقلال انگلیس که بارها ترامپ را ستوده و حتی در رقابت‌های انتخاباتی در یک سخنرانی وی را همراهی کرده بود، روابطی نزدیک دارد.