به گزارش افکارنیوز،

 دنی دانون، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل به دلیل برگزاری جلسه فوق العاده شورای امنیت درباره اوضاع غزه در شب اول تعطیلی عید پسح که به درخواست کویت برگزار شد، از این کشور رسما شکایت کرد.

دانون در شکایتنامه خود آورده است: کویت با اینکه می‌دانست هیئت اسرائیلی در سازمان ملل و یهودی‌ها در هر مکانی مشغول مراسم عید پسح بودند اما شورای امنیت را مجبور به برگزاری جلسه فوق العاده کرد و از هیئت فلسطین نیز برای حضور در این نشست دعوت به عمل آورد.

دانون درباره حوادث روز زمین و شهادت فلسطینیان در مرز غزه مدعی شد: جبنش حماس از زنان و کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده کرد. با وجود اصرار رهبری فلسطین بر مسالمت آمیز بودن تظاهرات اما حماس و گروه‌های وابسته به آن "تروریست‌ها" را در میان غیرنظامیان قرار دادند و تعدادی از آن‌ها به خاطر حملات مستقیم علیه پایگاه‌های اسرائیل کشته شدند.

در این شکایتنامه آمده است: می‌خواهم به این شورا یادآور شوم که سوءاستفاده از قواعد اجرایی شورای امنیت به گونه‌ای که یکی از طرف‌ها در نبود طرف دیگر موضع خود را تشریح کند، توهین مستقیم به اصول اصلی سازمان ملل است.

هیئت کویت در سازمان ملل جمعه پیش‌نویس بیانیه را در محکومیت کشتار شهروندان فلسطینی به شورای امنیت برد اما هیئت آمریکا در سازمان ملل مانع تصویب این بیانیه شد.