به گزارش افکارنیوز،

 «دکستر فیلکینز» (Dexter Filkins) روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی با انتشار تحقیقی در نشریه نیویورکر، به نقل از یک مقام سابق این کشور نوشت: دولت دونالد ترامپ به دنبال مزدوری برای تغییر در منطقه خاورمیانه بود و تصمیم گرفت از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، حمایت کند تا تغییر مورد نظر دولت ترامپ در منطقه را ایجاد کند.

وی افزود: جارد کوشنر و استیو بنن دو مشاور دونالد ترامپ، تمایل داشتند تغییراتی در منطقه ایجاد کنند و محمد بن سلمان خوشحال ترین فرد از شنیدن این مسئله بود و در نتیجه به عنوان عامل تغییرات در منطقه از او حمایت شد.

این تحقیق به نقش سفیر امارات در واشنگتن در موج تبلیغاتی به نفع ولیعهد سعودی و معرفی کردن او به عنوان پادشاه پنجاه سال آینده عربستان، اشاره می کند.

این نشریه خاطر نشان کرد: محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی به محمد بن سلمان برای تقویت نفوذش کمک کرد، زیرا او را فردی می بیند که به دنبال جنگیدن با دشمنانش است.

نیویورکر فاش کرد در سفر رئیس جمهور آمریکا به ریاض، درباره طرح محاصره قطر توافق شده بود و این طرح بدون اطلاع وزارت امور خارجه آمریکا اجرا شد که این مسئله خشم یک مقام آمریکایی را برانگیخت، اما ابوظبی به او اطلاع داد کاخ سفید از این تصمیم اطلاع داشته و با چراغ سبز کاخ سفید صورت گرفته است.