به گزارش افکارنیوز،

پخش زنده اعلام حکم رئیس جمهور سابق کره جنوبی خبرگزاری یونهاپ امروز (سه شنبه) گزارش داد، صدور حکم زندان برای پارک گئون هه، رئیس جمهور سابق کره جنوبی که به فساد متهم شده قرار است به صورت زنده از تلویزیون این کشور پخش شود. این خبر در حالی منتشر شد که گفته می‌شود رئیس جمهور سابق این کشور ممکن است به سی سال زندان محکوم شود.

پارک گئون هه، ۶۶ ساله و رئیس جمهور سابق کره جنوبی که به فساد مالی متهم شده است، از ماه مارس ۲۰۱۷ و در پی چندین ماه اعتراضات گسترده مردمی از سمت خود کناره گیری کرد. او یک سال است که در بازداشت پلیس کره جنوبی به سر می‌برد.

دادگاه منطقه‌ای مرکزی سئول اعلام کرد اجازه داده است تا روند صدور رای و اعلام حکم علیه رئیس جمهورسابق این کشور-که قرار است روز جمعه شود- به صورت زنده از تلویزیون کره جنوبی پخش شود و علت اتخاذ چنین تصمیمی، تمایل گسترده مردم عنوان شده است.

بنا بر فرانس 24، همچنین دادستان‌های کره جنوبی خواستار صدور حکم حبس ۳۰ ساله برای پارک و پرداخت ۱۱۰ میلیون دلار غرامت از سوی او شدند و اعلام کردند که رئیس جمهور سابق کره جنوبی باید مسئولیت این رسوایی را برعهده بگیرد.

پارک گئون هه همچنین به تبانی با یکی از مشاوران سری خود و دوست دیرینه‌اش به نام «چویی سون سیل» متهم شده است. چویی هم اکنون به اتهام گرفتن ده‌ها میلیون دلار از شرکت‌های خوشه‌ای برای دستیابی به منافع سیاسی، در بازداشت پلیس کره جنوبی به سر می‌برد.

هنوز مشخص نیست که آیا پارک گئون هه در جلسه روز جمعه دادگاه حاضر می‌شود یا خیر. رئیس جمهور سابق کره جنوبی از زمان تمدید بازداشتش در ماه اکتبر گذشته تاکنون این دادگاه را تحریم کرده است.