به گزارش افکارنیوز،

ترامپ و مایکل کوهن، وکیل شخصی او، روز دوشنبه در دادگاه فدرال لوس‌آنجلس از قاضی خواستند تا پرونده مربوط به ارتباط وی با «استورمی دنیلز»، بازیگر فیلم‌های مستهجن، به جای هئیت داوران به طور خصوصی مورد بررسی یک قاضی قرار گیرد.

استورمی دنیلز، با نام واقعی استفانی کلیفورد، از مدتها پیش به دنبال بر هم زدن توافق عدم افشای ارتباط با ترامپ، که مدتی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، با وکیل ترامپ امضاء کرد، بوده است. دنیلز پیش از این اعلام کرده بود حاضر به برگرداندن 130 هزار دلار حق‌السکوتی است که در زمان انتخابات سال 2016 برای افشا نکردن روابط نامشروع خود با ترامپ دریافت کرده بود.

بنا به گفته دنیلز، او از سال 2006 ارتباطش را با رئیس جمهور فعلی آمریکا آغاز کرد و این ارتباط به مدت یکسال ادامه داشت. ترامپ در سال 2005 با ملانیا، همسر فعلی‌اش، ازدواج کرد و بارون فرزند آنها در سال 2006 متولد شد. پیشتر کاخ سفید اعلام کرده بود ترامپ داشتن هر گونه ارتباطی را با این بازیگر رد کرده است.

وکیل ترامپ نیز در این خصوص گفته بود استورمی دنیلز به علت نقض توافق عدم افشای ارتباط با ترامپ، باید 20 میلیون دلار جریمه پرداخت کند. در واکنش به صحبت‌های وکیل ترامپ، دنیلز عنوان کرد که این توافق فاقد اعتبار قانونی است زیرا تنها از سوی او و کوهن مورد امضاء قرار گرفته و ترامپ آن را امضاء نکرده است.

«مایکل اوناتی»، وکیل دنیلز، نیز اعلام کرد با بررسی این پرونده به صورت خصوصی و پنهان کردن حقایق از عموم مردم آمریکا مخالفت خواهد کرد. او در پیام توییتری اعلام کرد این مسئله مربوط به دموکراسی است و پرونده مذکور باید در یک دادگاه علنی مورد بررسی قرار گیرد.