به گزارش افکارنیوز،

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا در توئیت امروز خود بار دیگر از شرکت آمازون به علت تحمیل هزینه‌های سنگین به سازمان پست و مالیات دهندگان در آمریکا انتقاد کرد.

دونالد ترامپ با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: «در خصوص اینکه آمازون، سازمان پست آمریکا را به مأمور تحویل خود تبدیل کرده است و مبالغ کلانی برای این سازمان هزینه دارد، حق با من است. آمازون باید این هزینه‌ها را بپردازد، نه اینکه آن را به مالیات دهندگان آمریکایی تحمیل کند. میلیارد‌ها دلار (هزینه شده است) و مسئولان اداره پست مطلع نیستند، یا شاید هم با خبر باشند؟!»

ترامپ همچنین روز دوشنبه نیز به قرارداد به گفته او "تقلبی" آمازون با سازمان خدمات پستی آمریکا، "یو اس پی اس"، تاخت.

"یو اس پی اس" سال‌هاست که ضرر می دهد اما با افزایش شدید حجم خریدهای اینترنتی در سال های اخیر این شرکت قراردادی با آمازون برای تحویل بسته های پستی امضا کرده است.

آقای ترامپ در توییتی این قرارداد را به باد حمله گرفت و گفت باعث ضرر و زیان شرکت پست شده است.

آقای ترامپ همچنین گفت که به خاطر آمازون است که فروشگاه های زیادی در اطراف آمریکا درحال تعطیلی هستند.

ترامپ هفته پیش نیز ادعا کرده بود که آمازون به دولت های ایالتی و محلی مالیات نمی دهد یا مالیات کمی می دهد.

این درحالی است که آمازون براساس قوانین در 45 ایالت آمریکا از خریداران مالیات فروش جمع آوری می کند.

او همچنین ادعا کرده است که روزنامه پرنفوذ واشنگتن پست به نفع آمازون لابی می کند چون مالک این روزنامه جف بیزوس، بنیانگذار آمازون، است. واشنگتن پست می گوید مستقل از آمازون عمل می کند.

اما بعضی کارشناسان این حملات را دارای انگیزه سیاسی می دانند چون این روزنامه گزارش های زیادی در نقد عملکرد دولت ترامپ منتشر کرده است.

این موضوع مطرح شده است که آقای ترامپ ممکن است برای مهار آمازون به قوانین ضدانحصاری توسل جوید و ارزش سهام آمازون در معاملات روز دوشنبه حدود 5 درصد افت کرد.

حامیان آمازون اشاره کرده اند که کمیسیون نظارت بر خدمات پستی که بر این صنعت نظارت دارد نتیجه گیری کرده است که یو اس پی اس از قرارداد خود با آمازون سود می برد و این سود به پرهیز از افزایش بهای تمبر کمک کرده است.

ناظران می گویند که چنین حملات بی امانی از سوی یک رئیس جمهور به یک شرکت خصوصی بی سابقه است.

آقای ترامپ قبلا گفته است که یو اس پی اس باید بهای تحویل بسته ها برای آمازون را بالا ببرد.

او استدلال کرده که شرکت پست آمریکا درحالی سالانه میلیاردها دلار ضرر می دهد که با قیمت ارزان مشغول جابجایی بسته های آمازون بوده.

در یک دهه اخیر فروشگاه های اینترنتی و در راس آنها آمازون سهم بزرگی از بازار خرده فروشی را ازان خود کرده اند که باعث افزایش شدید حجم جابجایی کالاها به صورت پستی شده و بخشی از ضررهای یو اس پی اس را جبران کرده است.

با این حال این شرکت که درآمد سال پیش آن به 70 میلیارد دلار نزدیک شد اعلام کرده که مجموعا 2.7 میلیارد دلار ضرر داده است.