به گزارش افکارنیوز،

مراسم نامگذاری این خیابان که در حد فاصل دو منطقه ساحلی «میناء الحصن» و «زیتونه» در بیروت واقع است، با حضور برخی از مقام ها و شخصیت های لبنانی عمدتا نزدیک به سعودی و دیپلمات های خارجی برگزار شد.

سعد الحریری نخست وزیر لبنان و «ولید البخاری» کاردار سفارت سعودی از جمله مهمانان این مراسم بودند.

الحریری در سخنانی در این نشست گفت بین لبنان و عربستان تاریخی ناگسستنی وجود دارد. البخاری نیز روابط دو کشور را مستحکم خواند.

خبرگزاری ملی لبنان نیز این مراسم را «تاکیدی بر روابط ریشه دار ریاض و بیروت» دانست.

این در حالی است که روابط لبنان و عربستان طی ماه های اخیر به شدت خبرساز بود.

روابط ریاض و بیروت به دنبال استعفای غیرمنتظره سعد الحریری نخست وزیر لبنان در ریاض که آبان ماه سال 96 رخ داد، دچار تلاطم شد. بسیاری از مقام ها و گروه های لبنانی معتقد بودند که این استعفا با فشار سعودی ها رخ داده است.

گرچه الحریری پس از فشار مقام های لبنانی و وساطت فرانسوی ها به بیروت بازگشت و از استعفایش صرف نظر کرد اما برای مدت ها روابط بیروت و ریاض در وضعیت ویژه قرار داشت.

پس از مدت ها روابط سرد بین دو کشور، «نزار العلولا» فرستاده پادشاه عربستان در اوایل اسفند ماه به لبنان سفر کرد و با مقام های این کشور دیدار کرد. رسانه ها از لحن آرام مقام های سعودی و تلاش آنها برای ترمیم روابط با بیروت خبر داده بودند.

در این سفر از سعد الحریری به طور رسمی دعوت شد تا به عربستان سفر کند و او نیز با پذیرش این دعوت فورا به ریاض رفت. وی پس از دیدار و گفت و گو با شاه و ولیعهد عربستان، این سفر را موفقیت آمیز خواند و گفت: تردید درباره روابط من با عربستان نادرست است و خواهیم دید که چگونه عربستان از سعد الحریری و لبنان حمایت می کند.

از سوی دیگر عربستان سعودی تلاش می کند تا با حمایت از جریان نزدیک به خود در انتخابات لبنان، زمینه پیروزی آنها را فراهم کند.

انتخابات پارلمانی لبنان قرار است 6 ماه مه (16 اردیبهشت) برگزار شود.

برگزاری مراسم افتتاح خیابان ملک سلمان در بیروت نیز که حضور نامزدهای لیست المستقبل در آن چشمگیر بود رنگ و بوی انتخاباتی به آن داد.