به گزارش افکارنیوز،

خالد بن فرحان آل سعود شاهزاده مخالف سعودی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "الحوار" با اشاره به تبعیض موجود بین شاهزادگان و مردم عادی در عربستان تصریح کرد: هر آنچه برای عموم ملت سعودی ممنوع است، در داخل کاخ های پادشاهی مجاز شمرده می شود.

وی افزود: همه شاهزادگانی که در هتل ریتز کارلتون در بازداشت نگهداری شدند، تا این لحظه ممنوع السفر هستند و اگر برای هریک از آنها فرصتی برای تغییر ایجاد شود، در آن تردیدی به خرج نخواهد داد.

این شاهزاده فاش کرد: آمریکا و اسرائیل شروطی را برای محمد بن سلمان (ولیعهد سعودی) قبل از منصوب شدن به پادشاهی عربستان تعیین کرده اند که از جمله این شروط "تضمین امنیت دریانوردی اسرائیل از طریق تنگه تیران و عادی سازی علنی با اسرائیل است. آخرین مورد نیز (لزوم تایید و حمایت بن سلمان از ) طرح موسوم به معامله قرن است که در آن از حق فلسطینی ها در شهر قدس چشم پوشی شده است".

این شاهزاده عربستانی شرط دیگر را سهیم کردن رژیم اسرائیل در پروژه اقتصادی و گردشگری "نئوم" محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در کنار مصر و اردن برشمرد و گفت: سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی در حال حاضر از صحنه رویدادها غایب است و از سال 2012 میلادی دچار بیماری آلزایمر شده است.

وی در عین حال گفت: تحرکاتی در آینده نزدیک در خاندان حاکم در عربستان وجود خواهد داشت.

خالد بن فرحان آخرین بار در سال 2007 میلادی از عربستان خارج شد و در سال 2013 میلادی از آلمان پناهندگی سیاسی گرفت. وی پیش از جدا شدن از خاندان حاکم در عربستان گفته بود که احساس می کند جانش در خطر است.