به گزارش افکارنیوز،

در دنیایی که وسایل ارتباط جمعی به میزان زیادی افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، جنگ روانی بین رژیم اشغالگر اسرائیل از یک طرف و کشور‌های عربی از طرف دیگر بسیار شدت گرفته و افکار عمومی هر دو طرف را سخت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در این میان اسرائیل که بدون هیچ مانعی در تلاش برای تسلط یافتن بر پایگا‌های اینترنتی جهان عرب است تا از این طریق آگاهی ملت‌های عرب را تحت تاثیر قرار دهد، از اینکه یک گروه فلسطینی مانند جنبش مقاومت اسلامی حماس با همین ابزار به عکس العمل برخاسته، تعجب کرده است، از همین رو تعجب عمیق این رژیم از راه اندازی یک پایگاه خبری جدید به زبان عبری از سوی گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس قابل پیش بینی بود.

منابع سیاسی و امنیتی تل آویو در این خصوص مدعی شده اند معلوم نیست هدف از راه اندازی این پایگاه خبری چیست.

سایت جدید القسام به زبان عبری

نکته قابل توجه اینکه همزمان با راهپیمایی "بازگشت بزرگ" و شهادت و مجروح شدن ده‌ها فلسطینیی به ضرب گلوله ارتش اسرائیل در نقطه مرزی با غزه، گردان‌های القسام یک پایگاه اینترنتی جدید به زبان عبری راه اندازی کرد که شامل برنامه‌های مختلف از جمله خبر، فیلم‌های ویدئویی، بیانیه‌های سخنگوی گردان‌های القسام و نیز مجموعه عکس‌هایی از عملیاتی است که قبلا انجام داده است.

در همین ارتباط پایگاه "المصدر" اسرائیل که سرپیکان تبلیغات این رژیم خطاب به جهان عرب است، یادآور شد، به نظر می‌رسد حماس سخت در تلاش برای ترسیم دیدگاه‌های خود برای اسرائیلی‌ها است و تا جایی که ممکن است در نظر دارد این هدف را به زبانی روشن و درست بیان کند و امیدوار است اسرائیلی‌ها پیام‌های آن را بخوانند.

این پایگاه نیمه رسمی اسرائیلی تاکید کرد، در سایت خبری القسام اشتباهات دیکته‌ای و نگارشی عبری دیده می‌شود.

المصدر که در واقع نماینده و بلندگوی وزارت خارجه اسرائیل است و ریاست آن را بینامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم برعهده دارد، افزود، روشن است، حماس تلاش‌های زیادی را در این سایت به کار گرفته و برخلاف سایت قبلی، این سایت شکل جدیدی دارد و شامل عکس‌ها و مقاله‌ها و فیلم‌های ویدئویی است و در بخش معرفی خود می‌توان شرحی از گردان‌های شهید عزالدین القسام را دید که شامل توضیح در مورد اهداف و تاریخ آن است.

به نوشته این منبع با توجه به تکاپوی جنبش حماس در این بخش، باید گفت: این جنبش در تلاش برای برانگیختن روحیه جهادی در بین فلسطینی ها، عرب‌ها و مسلمانان است تا سرزمین فلسطین را حفظ کند و آن را از اشغال نیرو‌های صهیونیستی و شهرک نشینان درآورد.