به گزارش افکارنیوز،

این نمایندگان دموکرات در نامه ای به رسوایی های اسکات پروییت اشاره کردند و نوشتند: «رفتارهای غیراخلاقی اسکات پروییت، استفاده بیهوده وی از پول مالیات دهندگان آمریکایی و تلاش های او برای تضعیف راه‌های حفاظت از محیط زیست و بهداشت عمومی باید پاسخی داشته باشد. او یا باید استعفا دهد و یا اخراج شود.»

آنها در این نامه همچنین نوشتند: «او در تمام مدتی که در سازمان حفاظت از محیط زیست بوده است، اقداماتی انجام داده که باید برکنار شود. او در یک ویدئو حضور پیدا کرد که مخالف «قانون آب تمیز» دولت باراک اوباما بود. وی برای نصب عایق صدا در دفتر کارش بیش از 40 هزار دلار هزینه کرد. او شخصی است که هم از نظر اخلاقی و هم زیست محیطی مرتکب تخلفاتی شده است و هزینه های زیادی هم هدر داده است. آقای پروییت باید برود.»

این در حالی است که «اسکات پروییت» تاکنون بارها از خودش دفاع کرده و گفته است که هیچ اقدام غیرقانونی و غیراخلاقی انجام نداده است. روزنامه وال استریت ژورنال روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که حتی «جان کلی»، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید از دونالد ترامپ درخواست کرده بود که «پروییت» را اخراج کند؛ اما دونالد ترامپ که این شخص را یک متحد مهم برای مقابله با اقدامات خود علیه محیط زیست می داند، با اخراج وی مخالفت کرد.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید هم پیشتر در این خصوص اعلام کرد: هیچ کس به جز شخص رئیس جمهور حق اخراج و یا استخدام افراد را در دولت ندارد. رئیس جمهور آمریکا در حال حاضر معتقد است که رئیس سازمان محیط زیست کار خود را به خوبی انجام می دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حتی تعدادی از نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه مجلس سنا و نمایندگان آمریکا از پروییت درخواست کرده‌اند که از سمت خود کناره‌گیری کند.