به گزارش افکارنیوز،

ناو جنگی ترکیه برای گسترش روابط دفاعی وارد آب‌های پاکستان شد و در بندر کراچی پهلو گرفت.

مقامات نظامی ترکیه بعد از ورود، مورد استقبال همتایان پاکستانی خود قرار گرفتند.

افسران نیروی دریایی ترکیه در آرامگاه محمد علی جناح رهبر پاکستان حضور یافته و با تقدیم حلقه گل در مراسم رسمی ادای احترام کردند.

سخنگوی نیروی دریایی پاکستان اعلام کرد: سفر ناو جنگی ترکیه گامی موثر در راستای گسترش روابط دفاعی دو کشور است.

ترکیه تلاش کرده است تا در کنار نوع نگاه کنونی به رهبری منطقه و حتی جهان اسلام، جدا از نگاه به اشتراکات دینی با پاکستان و فقدان مسئله مورد تنازع بین دو کشور، روابط خود را با پاکستان به عنوان قدرتی هسته‌ای و مهم در منطقه جنوب آسیا و شبه قاره گسترش دهد.

دو کشور در حوزه همکاری دفاعی و تبادل تجربه و اطلاعات در زمینه تجهیزات نظامی، انجام مانور‌های مشترک نظامی و تولیدات دفاعی و ایجاد همکاری نظامی طولانی مدت، افزایش همکاری نظامی و مبارزه با تروریسم تلاش‌هایی را انجام داده و اخیرا نیز در حوزه همکاری در تولید و انتقال فناوری محصولات دفاعی بر اساس نیاز‌های دو کشور، پروژه ارتقاء جنگنده‌های اف-۱۶ پاکستان توسط صنایع هوایی ترکیه، تولید تجهیزات دفاعی و احتمال تولید مشترک بالگرد‌های جنگی و.. گام‌هایی را برداشته اند. در کنار این امر، باید به صادرات دفاعی و نظامی ترکیه به پاکستان هم توجه کرد.

چندی پیش یک افسر بلند پایه ارتش ترکیه گفت: پاکستان از این کشور بالگرد‌های جنگی T-۱۲۹ خریداری می‌کند.

قبل از این ترکیه برای تولید زیردریایی آگوستا ۹۰ با پاکستان به توافق رسیده است و در حال حاضر آنکارا به دنبال خرید هواپیما‌های مشاق از این کشور می‌باشد.