به گزارش افکارنیوز،

وزیر ارتباطات قزاقستان تهدید کرد چنانچه تلگرام کانال‌های حزب غیرقانونی و خشونت‌طلب DVK را مسدود نکند، آن را فیلتر خواهد کرد.

وی همچنین در وبلاگ شخصی خود نوشت افراد زیادی به او شکایت کرده‌اند که بدون اطلاع یا خواست قبلی در کانال‌های این حزب در تلگرام عضو شده‌اند.

وزیر ارتباطات قزاقستان اعلام کرد درخواست خود برای حذف کانال‌ها و مطالب مربوط به حزب غیرقانونی DVK را مستقیما به دفتر تلگرام ارسال کرده و چنانچه پاسخی از جانب این پیام‌رسان دریافت نکند، نسبت به قطع دسترسی به آن در داخل کشور اقدام خواهد کرد.

ریاست حزب غیرقانونی DVK برعهده فردی به نام «مختار آبلیازوف» است که از مخالفان فراری دولت قزاقستان بوده و از سوی چند کشور به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب است.

وی همچنین از سوی دادگاه قزاقستان به ترویج عقاید افراطی، طرح‌ریزی اقدامات تروریستی و تلاش برای ایجاد ناآرامی در داخل این کشور متهم شده است.

گفتنی است سازمان تنظیم مقررات رادیویی روسیه نیز روز گذشته (جمعه) رسما از دادگاه عالی این کشور خواست دستور فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام را به دلیل همکاری نکردن آن با نهادهای امنیتی در زمینه مبارزه با تروریسم صادر کند.

نهادهای امنیتی روسیه می‌گویند اعضای گروه‌‌های تروریستی از جمله داعش از تلگرام برای ارتباط با یکدیگر و برنامه‌ریزی عملیات‌های تروریستی استفاده می‌کنند.