به گزارش افکارنیوز،

"ابراهیم کالین" سخنگوی رئیس جمهور ترکیه همچنین به گزارشگران گفته است که ترکیه با روسیه درباره شهر تل رفعت در سوریه درحال گفتگو است و با توجه به تضمینی که روس‌ها درباره حضور نیافتن شبه نظامیان کُرد موسوم به یگان‌های مدافع خلق در این شهر داده شده است، نیازی به مداخله نظامی ترکیه در این شهر وجود ندارد.

کالین با اشاره به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره حضور نظامی آمریکا در سوریه و اظهار نظر‌های بعدی دیگرمقامات آمریکایی گفت: رئیس جمهور آمریکا می‌گوید قرار است به زودی از سوریه خارج شود و بعد عده‌ای دیگر می‌گویند اینطور نیست و آمریکا قرار است حضور داشته باشد.

وی تصریح کرد که این مساله باعث می‌شود سردرگمی‌های زیادی برای ما ایجاد شود. ما خواهان شفافیت درباره تصمیم بعدی آن‌ها هستیم و اینکه بدانیم هدف نهایی آن‌ها در سوریه چیست.

ترامپ در نشست اخیر شورای امنیت ملی آمریکا موافقت کرد برای شکست دادن (تروریست‌های وهابی صهیونیستی) داعش، نیرو‌های آمریکایی در سوریه را برای مدت زمان بیشتری نگهدارد. با این حال یک مقام ارشد دولت آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد وی همچنان خواستار خروج هر چه سریعتر نیرو‌های آمریکایی از سوریه است.