به گزارش افکارنیوز،

 آمارهای دولتی حاکی از آن است که این هزینه ها شامل حقوق نیروهای سرویس امنیت آمریکا -که مامویت حفاظت از خانواده رئیس‌جمهور را بر عهده داد- برای اقامت در هتل های نزدیک محل حضور پسران ترامپ و هزینه خودروها و سفر آنها بین 26 مارس تا 8 آوریل است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این سفر برای تجارت خانوادگی خانواده ترامپ انجام شده است و هیچ ارتباطی به اقدامات دولتی آنها ندارد. میسون برایمن، سخنگوی سرویس امنیتی آمریکا در پاسخ به ایمیل سی بی اس نیوز درباره این مسئله نوشت: «سرویس امنیتی یک مأموریت محافظتی در امارات متحده عربی دارد. به همین دلیل ما درباره جزئیات اینگونه سفرها هیچ اظهارنظری نمی کنیم.»

اریک و دونالد ترامپ جونیور هفته گذشته برای شرکت در مجلس عروسی دختر «حسین سجوانی»، یک تاجر میلیاردر اماراتی و رئیس شرکت بزرگ املاک و مستغلات «داماک»، به دبی سفر کردند. سجوانی روز گذشته یک عکس از خود به همراه پسران ترامپ در توییتر منتشر کرد و نوشت: دیروز بسیار خوشحال شدم که میزبان دوستان عزیز و شرکای تجاری ام دونالد ترامپ جونیور و اریک ترامپ در یک مراسم خاص خانوادگی بودم.

بر اساس اعلام سخنگوی سازمان ترامپ، پسران رئیس‌جمهور آمریکا همچنین قرار است در این سفر از باشگاه گلف بین المللی ترامپ بازدید کنند.

ترامپ پس از ورود به کاخ سفید اداره سازمان ترامپ را به دو پسرش واگذار کرده است. اما گمانه زنی هایی وجود دارد درباره اینکه ترامپ همچنان بر این سازمان نظارت دارد و از آن سود می برد.

خانواده ترامپ سال گذشته میلادی هم به دلیل صرف هزینه 330 هزار دلار از پول مالیات دهندگان آمریکایی برای سفر به یک پیست اسکی در اسپن در ایالت کلرادوی آمریکا، مورد انتقادهای شدید قرار گرفتند.