به گزارش افکارنیوز،

شاخه نظامی حزب کارگران کردستان، با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن ۱۲ نظامی ترکیه در منطقه‌ای مرزی در داخل خاک منطقه کردستان عراق خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری عراقی «باسنیوز»، شاخه نظامی حزب کارگران کردستان که خود را نیرو‌های دفاع ملی می‌نامند، طی بیانیه‌ای اعلام کردند که روز شنبه (دیروز ۷ آوریل)، با انجام عملیاتی در منطقه «خواکورک» در ناحیه «سیدکان» واقع در شمال شرق استان «اربیل»، ۱۰ سرباز ترکیه را به کام مرگ فرستادند. این نیرو‌ها امروز نیز، عملیات ویژه‌ای در منطقه «لولان» از توابع سیدکان انجام دادند که طی آن دو نظامی ترکیه کشته شدند.

این عملیات‌های پ‌ک‌ک همزمان با نفوذ نیرو‌های ترکیه به عمق ۲۰ کیلومتری منطقه کردستان عراق و ناحیه سیدکان که شامل ۲۵۰ روستا می‌شود، صورت می‌گیرد «فارس رسول» دهدار روستای «شاپان» در سیدکان دیروز اعلام کرد که بمباران‌های ارتش ترکیه علیه این منطقه ساعات متمادی ادامه داشته و جمعه ۶ آوریلنظامیان ترکیه از طریق بالگرد به کوه‌های شاپان، دیلان، کَوِیت، بنی، چیاسور، آلکان، و چیانیا، منتقل شده‌اند و اکنون این کوه‌ها را در کنترل دارند.

گفته می‌شود که نظامیان ترکیه، به بهانه حضور عناصر پ. ک. ک. و مقابله با آنها، مقر‌های زیادی را در نزدیکی مناطق مسکونی ناحیه سیدکان احداث کرده‌اند.

ترکیه سالهاست که به بهانه حضور نیرو‌های پ. ک. ک. در شمال عراق به ویژه کوه‌های «قندیل»، این منطقه را بمباران می‌کند و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه پیش از این تهدید کرده بود که کشورش در صورت ناکامی بغداد در مقابله با پ. ک. ک. هرکاری که لازم باشد انجام خواهد داد. وی حتی از احتمال عملیات نظامی مستقیم ارتش ترکیه در سنجار سخن به میان آورد و «فواد معصوم» نیز این احتمال را بعید ندانست.