به گزارش افکارنیوز،

محمد بن سلمان،‌ ولیعهد عربستان در سفری که تنها سه روز است با خود محموله‌ای بزرگ از چمدان را به پاریس برده و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های خبری نشان می‌دهند که کارگران در حال تخلیه این چمدان‌ها و انتقال به محل اقامت وی هستند.

بن سلمان با جت شخصی به پاریس سفر کرده است.

https://www.afkarnews.com/

این شاهزاده ۳۲ ساله با جت شخصی‌اش در فرودگاه لو بورجه پاریس به زمین نشست و ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه به استقبال او رفت.

در پی پیش‌بینی‌های بسیار درباره این سفر کاخ الیزه اعلام کرد، شاهزاده بن سلمان در سکوت کامل خبری و در میان تدابیر امنیتی شدید در موزه لوور پاریس با ماکرون ضیافت شام داشت.

https://www.afkarnews.com/

ماکرون و بن سلمان امروز دوشنبه دیدارهای رسمی خود را آغاز می‌کنند و ماکرون قصد دارد تا در این ملاقات درباره روابط فرهنگی، سرمایه گذاری و جنگ در یمن با ولیعهد عربستان گفت‌وگو کند.

یکی از منابع نزدیک به هیئت همراه بن سلمان، قرار است ۱۸ تفاهم نامه در زمینه‌های انرژی، کشاورزی، گردشگری و امور فرهنگی روز سه شنبه میان مقام‌های فرانسوی و سعودی امضا شوند.

سفر ولیعهد عربستان به فرانسه باعث برگزاری تظاهراتی در روز یکشنبه در یکی از شهرهای جنوب شرقی این کشور اروپایی شد؛ وی قرار است در یک کنسرت در این شهر شرکت کند.

یکی از معترضان پلاکارتی را در دست داشت که عبارت "به عربستان سلاح نفروشید" رویش نوشته شده بود.