به گزارش افکارنیوز،

چین از تاجران آمریکایی درخواست کرد از وقوع جنگ تجاری بین این دو کشور که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به آن دامن می‌زند، جلوگیری کنند.

رسانه ملی چین روز یکشنبه در مقاله‌ای از سران تجاری و بازرگانی آمریکا خواست در مقابل اضافه شدن تعرفه ۱۰۰ میلیارد دلاری به تعرفه کالا‌های صادراتی چین بایستند.

روزنامه دولتی چین در این مقاله نوشت: «ما از جامعه تجاری بین‌المللی به ویژه حلقه‌های بازرگانی و صنعتی آمریکا می‌خواهیم اقدامات جدی و موثری را برای متقاعد کردن دولت آمریکا برای تصحیح اشتباهاتش انجام دهد».

ترامپ که در زمان مبارزات انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ وعده داده بود اصلاحاتی را در تجارت با چین انجام دهد در هفته‌های اخیر تلاش کرده این وعده را تحقق ببخشد. ترامپ اعلام کرده بود تعرفه‌هایی را بر کالا‌های وارداتی از چین اعمال خواهد کرد.

چین نیز اعلام کرده است اگر ترامپ به وعده هایش عمل کند اقدامات تلافی جویانه‌ای را در نظر خواهد گرفت. پکن حتی از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرده است.

تاجران آمریکایی از موضع چین پشتیبانی می‌کنند و باور دارند اعمال تعرفه‌های جدید باعث می‌شود کشور‌های دیگر به خریداران چینی جذب شوند. اما ترامپ باور دارد آمریکا باید در مقابل چین بایستد.