به گزارش افکارنیوز،

«رابین رایت»، تحلیلگر نشریه «نیویورکر» تهدیدهای روز یکشنبه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای تحمیل هزینه سنگین به دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه را عاری از حقیقت دانسته است.

وی نوشته است: « روز یکشنبه رئیس‌جمهور ترامپ در توئیتر خشم خود را از 'جنایتی' که آن را 'کوته‌بینانه' و 'بیمارگون' نامید، ابراز کرد. او با لحنی بی‌سابقه به پوتین و ایران بابت حمایت از 'اسدِ حیوان' تاخت.»

ترامپ در یکی دیگر از تهدیدهای خود هشدار داد که حمله ادعایی در شهر «دوما» در نزدیکی غوطه شرقی بهای سنگینی در پی خواهد داشت. دولت‌های اروپایی هم با پیروی از این رویه خواستار برگزاری نشست فوری شورای امنیت شدند.

«رابین رایت» درباره این تهدید نوشته است: «اما، برای آمریکا مواضع اندکی در سوریه [برای هدف قرار دادن] وجود دارند که روسیه و ایران با توجه به حضور پررنگ‌ترشان در آن کشور قادر به بازسازی آن نباشند. بعد از حمله ترامپ با موشک‌های کروز به یک فرودگاه سوریه در بهار سال گذشته، فرماندار محلی اعلام کرد که خسارت‌ها جبران شده‌اند و پروازها چند روز بعد از حمله از سر گرفته شده‌اند.»

در ادامه این تحلیل آمده است: «حقیقت این است که احتمال اندکی وجود دارد که بتوان تغییر شگرفی در موازنه نظامی در عرصه میدانی جنگ سوریه یا در نتیجه نهایی آن پدید آورد.»

تحلیلگر نیویورکر می‌نویسد: «حکومت سوریه، با کمک نیروی هوایی روسیه و نیروی انسانی ایران و حزب‌الله سرزمین‌های بسیار زیادی از جمله اکثر شهرهای اصلی سوریه را بازپس گرفته و طی سال گذشته، سرزمین‌های بازپس‌گرفته شده را به هم متصل کرده تا یک منطقه کلی با قابلیت‌های بیشتر برای کنترل به وجود بیاورد. علاوه بر این، بسیاری از نیروهای معارضه، از جمله معارضان مستقر در دوما و غوطه شرقی با چشم‌اندازهای بعیدی برای پیروزی مواجه هستند.»