به گزارش افکارنیوز،

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد رئیس جمهور آمریکا این یورش ناگهانی مأموران اِف بی آی را «یک بگیر و ببند» خواند و گفت که این یورش، از یک جهت «حمله ای به کشور آمریکا» است و افزود که تیم «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده مداخله احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا، «گروهی از متعصب ترین افراد» است.

گفتنی است که کوهن در کانون یک موضوع جنجالی قرار دارد: موضوع پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلمهای مستهجن که ادعا می شود در سال ۲۰۰۶ با دونالد ترامپ روابطی نامشروع داشته و اندک زمانی پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ این حق السکوت را دریافت کرده است.

«استفان رایان» وکیل کوهن با تأیید خبر یورش مأموران اف بی آی به دفاتر کار مایکل کوهن اعلام کرد که مأموران برخی از «مکاتبات» را ضبط کرده اند.

رایان در بیانیه ای که رونوشت آن را به روزنامه نیویورک تایمز ارسال کرد، نوشت: «تصمیم دفتر دادستان آمریکا در نیویورک به انجام تحقیقاتش با استفاده از حکم تفتیش اقدامی کاملاً نابجا و غیرضروری بود».

استفان رایان در بخشی دیگر از بیانیه خود اعلام کرد که کوهن با مقامات همکاری کرده است و به بازپرسان پرونده مداخله احتمالی مسکو در انتخابات آمریکا هزاران برگه اسناد تحویل داده است.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که مأموران اف بی آی رایانامه ها، اسناد مالیاتی و سوابق تجاری را نیز ضبط کرده اند.

گفتنی است که رابرت مولر هم اکنون در حال انجام تحقیقات پیرامون مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و همچنین تبانی احتمالی مقامات مسکو و تیم انتخاباتی ترامپ است. این در حالی است که روسیه اتهام مداخله در انتخابات آمریکا را رد می کند و ترامپ و کاخ سفید نیز بارها هرگونه تبانی شده اند.