به گزارش افکارنیوز،

وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه اوضاع در سوریه و منطقه را به دقت زیر نظر دارد، به دولت آمریکا توصیه کرد به جای تلاش برای اقدام نظامی علیه سوریه، به فکر بازسازی شهر «رقه» باشد که در حملات آمریکا نابود شد.

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد تحولات منطقه و به خصوص سوریه را به دقت زیر نظر دارد.

به نوشته خبرگزاری «اینترفکس»، در بیانیه مسکو آمده است: «ارتش روسیه وضعیت حول سوریه و کل منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) را به دقت زیر نظر دارد.»

وزارت دفاع روسیه همچنین به آمریکا توصیه کرده به جای آماده شدن برای اقدام نظامی علیه سوریه، شهر رقه را که در بمباران‌های آمریکا نابود شده، بازسازی کند.

ستاد کل نیرو‌های مسلح روسیه هم در بیانیه‌ای اعلام کرد با خروج بیش از ۱۶۵۰۰۰ نفر از دوما، روند تخلیه این شهر از تروریست‌ها و خانواده‌هایشان تقریبا تکمیل شده است.

بنا بر اعلام مسکو، قرار است فردا نیرو‌های نظامی ناظر روس برای بازگرداندن ثبات کامل به غوطه شرقی، در دوما مستقر شوند.

رسانه‌های نزدیک به معارضین سوریه شنبه شب مدعی شدند که به یکی از محلات شهر «دوما» حمله شیمیایی شده است. آمریکا و متحدان غربی و عرب این کشور به بهانه این گزارش‌ها، تهدید کرده‌اند که ممکن است به زودی سوریه را هدف حمله قرار دهند.

دولت روسیه که از هفته‌ها پیش هشدار داده بود تروریست‌ها برای انجام یک حمله شیمیایی با هدف فراهم کردن بهانه حمله به سوریه آماده می‌شوند، شب گذشته پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل برد که اعزام فوری کمیته حقیقت‌یاب «سازمان منع تسلیحات شیمیایی» به دوما را خواستار شد. آمریکا، انگلستان و فرانسه از تصویب این قطعنامه ممانعت کردند.