به گزارش افکارنیوز،

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر قطر، روز سه‌شنبه در کاخ سفید دیدار و گفتگو کردند.

دونالد ترامپ  در حاشیه این دیدار گفت: «از حضور امیر قطر در کاخ سفید بسیار مفتخر هستم، چرا که او را پیش از ورودم به دنیای سیاست میشناختم او انسان بسیار محترمی است و در کشورش بسیار محبوب است و مردم او را دوست دارند.»

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «هم اکنون به اتحاد در منطقه خاورمیانه می اندیشیم و در این باره اقدامات عملی انجام می دهیم و فکر می‌کنم اوضاع به خوبی پیش می‌رود. اتفاقات خوب زیادی در حال وقوع هستند.»

ترامپ گفت: «همچنین سمت راست من فرد محترمی قرار دارد که حجم زیادی تجهیزات از ما می‌خرد و خرید‌های زیادی در ایالات متحده انجام می‌دهد، که شامل شمار زیادی هواپیما‌های نظامی، موشک و کلی چیز‌های دیگراست. آن‌ها از بسیاری جهات دوستان فوق‌العاده‌ای بوده‌اند و با یکدیگر همکاری بسیار خوبی داریم و کار‌ها بسیار خوب پیش می‌روند.»

«تمیم بن حمد» نیز در این میان افزود: «هم اکنون شاهد رنج مردم سوریه هستیم. من با رئیس‌جمهور(ترامپ) درباره توقف وضعیت مذکور موافق هستم.»

امیر قطر با مطرح کردن اتهام های بی اساس علیه بشار اسد گفت: «ما نمی‌توانیم یک جنایتکار جنگی را تحمل کنیم. نمی‌توانیم فردی را تحمل کنیم که بیش از نیم میلیون از مردم کشورش خودش را کشته بنابراین سریع تر باید به این وضعیت پایان داد.»

 از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه در سال ۲۰۱۱ قطر یکی از مهم‌ترین حامیان گروه‌های معارض و تروریست‌هایی بوده است که به دنبال سرنگونی دولت بشار اسد هستند.

گزارش‌های منتشره حاکی است قطر از نظر مالی و تسلیحاتی از گروه تروریستی «جبهةالنصره»، شاخۀ اصلی القاعده در سوریه حمایت کرده است؛ این گروه تروریستی چندی پیش نام خود را به «جبهه فتح الشام» تغییر داد.

ترامپ گفت: «داریم اطمینان حاصل می‌کنیم که حمایت مالی از تروریسم در کشورهایی که ما به آنها در ارتباط هستیم رو به توقف است. آن کشورها دارند تأمین مالی تروریسم را متوقف می‌کنند. این کشورها امارات متحده عربی، عربستان سعودی، قطر و کشورهای دیگر را شامل می‌شوند.»