به گزارش افکارنیوز،

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با تشکر از نقش عربستان به رهبری سلمان بن عبد العزیز، پادشاه این کشور در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی در سطح داخلی، منطقه‌ای و جهانی تاکید کرد، نقشی که عربستان ایفا می‌کند، بزرگ، مهم و محوری است.

عباس با اشاره به اهمیت بیست و نهمین نشست سران کشورهای عربی در عربستان به این دلیل که در برهه زمانی برگزار می‌شود که مساله فلسطین و به صورت ویژه قدس هدف حمله‌ای شدید و توطئه‌هایی برای نابودی‌ آن قرار دارد، تاکید کرد: تشکیلات خودگردان اطمینان بسیاری دارد که این نشست بر حمایت کشورهای عربی از مردم فلسطین و مساله آنها تاکید خواهد کرد و نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده از مبارزه مشروع فلسطینی‌ها برای پایان دادن به اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی حمایت خواهند کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار داشت: امروز قدس جهت حمایت از پایداری ساکنانش و تثبیت آنها در این سرزمین جهت دفاع از قدس و مقدسات آن، به حمایت کشورهای عربی با تمامی امکانات نیاز دارد.

وی پیش‌بینی کرد، سران کشورهای عربی در این نشست از رویکرد فلسطینی‌ها برای تحقق صلح که جهت حمایت از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل، حصول راهکاری بین‌المللی برای نظارت بر روند صلح و برگزاری کنفرانسی بین‌المللی در این رابطه در سال جاری میلادی به شورای امنیت ارائه شد، حمایت نامحدودی داشته باشند.

عباس افزود: فلسطین از تمامی اشکال مبارزه با تروریسم در هر جایی و همینطور از تلاش‌های عربستان برای ریشه‌کن‌سازی تروریسم و تضمین تشکیل کشور فلسطین با تلاش‌های گسترده‌ای که عربستان انجام می‌دهد، کاملا حمایت می‌کند.

باجی قائد السبسی، رئیس جمهور تونس نیز در شهر الدمام با عباس دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف درباره روابط دوجانبه دو کشور گفت‌وگو کرده و آخرین تحولات در فلسطین و جهان و نیز دستور جلسه نشست امروز (یکشنبه) را مورد بررسی قرار دادند.