به گزارش افکارنیوز،

سندرز درباره تهاجم آمریکا و همپیمانانش به سوریه با تکرار ادعاهای واشنگتن علیه دولت دمشق گفت: مسلما ماموریتی که ارتش آمریکا و نیرو‌های ائتلاف یعنی انگلیس و فرانسه روز جمعه برای انجام آن اقدام کردند صد در صد انجام شد. این همان چیزی است که رئیس جمهور به آن اشاره دارد. این نیرو‌ها برای نابود کردن زیرساخت‌های شیمیایی حیاتی سوریه به آنجا رفتند و دقیقا همین کار را کردند. آن‌ها همچنین یک پیام جدی به سوریه، روسیه و ایران ارسال کردند مبنی بر اینکه وقتی این رئیس جمهور یک خط قرمزی دارد، نمی‌گذارد کسی از آن رد شود. من فکر کنم ما شاهد بوده‌ایم که رئیس جمهور به آنچه می‌گوید عمل می‌کند و این ماموریت را مردان و زنان فوق‌العاده‌ای از نیرو‌های نظامی ما با مشارکت مردان و زنانی از انگلیس و فرانسه به انجام رساندند و مسلما در رسیدن به اهداف خود موفق بودند.

او درباره موضع واشنگتن در قبال سوریه و همچنین گفته ترامپ در خصوص خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه گفت: رئیس جمهور در این مناقشه سه هدف بزرگ را مد نظر دارد. نخستین هدف شکست دادن داعش بود. ما تقریبا به هدف خود رسیدیم و موفقیت‌های فوق‌العاده‌ای در نبرد با داعش به دست آورده‌ایم. رئیس جمهور رهبری این اقدام را بر عهده داشته و در این جبهه موفق بوده است.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه ادعایش را علیه کشورمان تکرار کرد و گفت: مسئله دیگری که باید انجام دهیم مهار ایران است. باید اطمینان حاصل کنیم که اقدامات بدی که ایران بخشی از آن‌ها بوده است تداوم نیابد و افزایش پیدا نکند. در این زمینه نیز امتیازات بزرگ و بسیار مهمی به دست آورده‌ایم.

سندرز افزود: آخرین چیزی که باید جلوی آن را بگیریم گسترش و استفاده از سلاح‌های شیمیایی کشتار جمعی است و این همان هدفی است که شما شاهد بودید روز جمعه رئیس جمهور برای نیل به آن دست به اقدام زد. مسایل مهمی است که رئیس جمهور بر روی آن‌ها متمرکز است و بعضی موفقیت‌ها تاکنون به دست آمده است و ما همچنان برای تحکیم آن‌ها تلاش خواهیم کرد.