به گزارش افکارنیوز،

عمار اسد در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «شاهزاده محمد بن سلمان ۴ میلیارد دلار به آمریکا در ازای تجاوز نظامی اخیر به سوریه پرداخت کرده است.»

عمار اسد افزود: «دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیشتر بار‌ها اعلام کرد عربستان باید هزینه بپردازد و این به عملیات نیرو‌های ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا اشاره دارد.»

وی اظهار داشت: «طرف آمریکایی حدود چهار میلیارد دلار درخواست کرده و عربستان تاکنون همه هزینه حملات اخیر آمریکا و متحدانش به سوریه؛ عراق؛ لیبی و یمن را پرداخته است. ولیعهد سعودی به فرانسه و آمریکا سفر کرد و قبل از عملیات فاکتور هزینه‌های آن را پرداخت. به همین دلیل عربستان از تجاوز نظامی به سوریه استقبال کرد و تبریک گفت.»

نایب رئیس کمیسیون روابط خارجی پارلمان سوریه تاکید کرد :«عربستان آخرین برگه خود در سوریه یعنی گروه تروریستی جیش الاسلام را از دست داد و البته این شکست خشم سعودی‌ها و دیگر حامیان غربی آنان را برانگیخت زیرا این گروه تروریستی تلاش زیادی برای ترویج تفکر وهابیت کرد. تفکری که نقش زیادی در بریدن سر و ذبح انسان‌های بی گناه در سرتاسر جهان دارد.»

عمار اسد تصریح کرد: «حمله شیمیایی از سوی گروه تروریستی جیش الاسلام تحت نظارت دستگاه‌های اطلاعاتی غرب و حمایت سعودی‌ها سناریو سازی شد و محمد علوش در عربستان بود تا این سناریو را از آن جا مدیریت کند.»