به گزارش افکارنیوز،

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس خواستار اتخاذ اقدامی قانونی در جهت متوقف کردن ترزا می، نخست‌وزیر این کشور، از انجام حملات نظامی بدون کسب مجوز از پارلمان شد.

رهبر حزب کارگر انگلیس اظهار کرد نخست‌وزیر این کشور باید پیش از آغاز هرگونه حمله نظامی، از جمله حمله اخیر به سوریه، تایید پارلمان را کسب کند.

وی خواستار بحث درخصوص اتخاذ تدابیری قانونی برای ممانعت از آغاز حمله نظامی بدون کسب مجوز پارلمان شد و درخواست کرد درخصوص اقدام نظامی در سوریه در پارلمان این کشور رای‌گیری شود. وی درخصوص حمله نظامی مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه دمشق اظهار کرد: «من فکر می کنم این موضوع باید در پارلمان به بحث گذاشته شود. من فکر می کنم ترزا می به راحتی توانسته است چنین اقدامی انجام دهد.»

کوربین اخیرا نیز خواستار انجام تحقیقات مستقل سازمان ملل درخصوص ادعای انجام حمله شیمیایی در سوریه شده بود.

وی در ادامه اظهاراتش گفت: «من فکر می کنم ما به یک اهرم قدرتمندتر نظیر تصویب "قانون قدرت های جنگ" نیاز داریم تا دولت به خاطر آنچه انجام می دهد، به پارلمان پاسخگو باشد.»

درخواست ها برای تصویب "قانون قدرت های جنگ" پس از مداخله نظامی انگلیس در کشورهایی نظیر عراق، افغانستان و لیبی افزایش یافت. اکنون نیز پس از حمله نظامی انگلیس به سوریه، مجددا بحث تصویب چنین قانونی به میان آمده است.