به گزارش افکارنیوز،

 در این پیشنهاد که برای تایید در فوریه سال جاری میلادی به کنگره ارائه شد، پنتاگون درخواست ۳۰۰ میلیون دلار برای مسلح و تجهیز کردن متحدانش در سوریه به منظور مقابله با داعش و ۲۵۰ میلیون دلار برای ایجاد امنیت مرزی در سوریه درخواست کرده است.

گزارش کامل بودجه سال مالی ۲۰۱۹ به نام "درخواست عملیات احتمالی خارج از کشور برای مقابله با داعش، کمک مالی برای تامین تجهیزات و آموزش نیروها" روز دوشنبه در اختیار خبرگزاری آناتولی قرار گرفت و نشان دهنده تمایل دولت آمریکا برای تجهیز و مسلح کردن ۳۰ هزار نیرو به منظور حضور در عملیات مقابله با داعش در میانه رود فرات و ۳۵ هزار نیروی امنیت داخلی به منظور آزادسازی مناطق در سراسر سوریه است.

در پیشنهاد این بودجه سال مالی ۲۰۱۹ همچنین آمده است: برای اجرای اهداف نظامی آمریکا، نیرو‌های متحد آمریکا در سوریه باید از نیرو‌های محلی تشکیل شوند و با آموزش و تجهیز آنها، امنیت در این کشور تامین شده و آن‌ها قادر به مقابله با داعش باشند.

براساس این پیشنهاد، وزارت دفاع آمریکا به دنبال اختصاص ۱۳۲.۲ میلیون دلار از ۳۰۰ میلیون دلار برای تامین تجهیزات، سلاح و خودرو‌های نظامی، هشت میلیون دلار برای تامین نیاز‌های اولیه، ۲۸ میلیون دلار برای هزینه‌های استقرار و حمل و نقل و ۱۰۱.۵ میلیون دلار برای نگهداری تجهیزات و پشتبیانی عملیات است.

در میان تسلیحاتی که قرار است به نیرو‌های متحد آمریکا در سوریه برای مقابله با داعش ارائه شود، می‌توان به ۲۵ هزار قبضه کلاشنیکف AK-۴۷، ۱۵۰۰ قبضه مسلسل سبک، ۵۰۰ قبضه مسلسل سنگین، ۴۰۰ قبضه موشک انداز RPG-۷، ۹۵ قبضه سلاح تک تیرانداز، ۲۰ گلوله خمپاره ۶۰ میلیمتری و ۶۰ گلوله خمپاره ۱۲۰ میلیمتری اشاره کرد. در کنار مجموع هزینه ۴۷ میلیون دلاری این تسلیحات، پنتاگون همچنین درخواست مبلغ ۲۴ میلیون دلار دیگر برای مهمات این تسلیحات کرده است.

حمایت آمریکا از پ. ک. ک. و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه برای مقابله با داعش در حالی صورت می‌گیرد که ترکیه با این دو گروه مخالف است و آن‌ها را تروریستی می‌داند؛ اقدامی که باعث تنش در روابط بین واشنگتن و آنکارا شده است.