به گزارش افکارنیوز،

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست روز دوشنبه خود در لوکزامبورگ تاکید کردند، اعضای اتحادیه بر این باورند که حملات هوایی انجام شده در سوریه اقداماتی ویژه بودند که تنها برای یک هدف و آن هم ممانعت از دولت سوریه در استفاده دوباره از سلاح‌های شیمیایی و مواد شیمیایی به عنوان سلاح برای کشتار مردم این کشور انجام شدند.

این وزرا در ادامه حمایت خود را از تمامی اقداماتی که برای ممانعت از استفاده از سلاح‌های شیمیایی انجام می‌شوند، اعلام کردند.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه با تقدیر از این اظهارات، پیش از ترک نشست گفت: اتحادیه اروپا از اقدام ما در ممانعت از هرگونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی تایید کردند و اتحادیه اروپا متحد است.

لودریان هیچگونه اطلاعاتی درباره راه‌های ازسرگیری گفتگو با مسکو پس از حملات اخیر ارائه نکرد.

ژان آسلبورن، وزیر خارجه لوکزامبورگ نیز اظهار داشت: این عملیات (نظامی) یکی است و باید همینگونه باقی بماند.

همچنین دیدیه ریندرز، وزیر خارجه بلژیک گفت: هدف از این حملات تاکید بر این مساله بود که "خط قرمزی وجود دارد که نباید از آن عبور شود."

وی افزود: ما باید دوباره راه گفتگوی سیاسی درباره سوریه را با روسیه و ایران آغاز کنیم.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان به محض ورودش به لوکزامبورگ تصریح کرد: حل درگیری‌ها در سوریه بدون روسیه غیرممکن است و اولویت ما دوری از تنش نظامی در منطقه است.

وزاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بیانیه پایان این نشست تاکید کردند از مرحله فعلی باید برای ازسرگیری عملیات برای دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای درگیری‌ها در سوریه استفاده شود و اتحادیه اروپا بار دیگر تکرار می‌کند که هیچ راه‌حل نظامی در سوریه وجود ندارد.

سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی روز دوشنبه در لاهه نشستی با حضور سفرای روسیه، آمریکا و فرانسه برای بررسی تحولات سوریه پس از حمله شیمیایی ماه آوریل در دوما برگزار کرد.