ارتش رژيم اسرائيل اعلام کرده است رزمايش دفاع موشکي مشترکي با نيروهاي امريکايي که بزرگترين رزمايش مشترک اين دو همپيمان محسوب ميشود برگزار خواهد کرد.

به گزارش افکار نیوز به نقل از پرس تی وی، ارتش اسرائیل در واپسین ساعات روز پنج‌شنبه(۱۵ دی، ۵ ژانویه) خبر برگزاری رزمایش " چالش سخت ۱۲ " را اعلام کرد.

ارتش رژیم اسرائیل همچنین اعلام کرد: " برنامه این رزمایش وقایع فرضی و شبیه‌سازی‌شده و نیز برخی آموزش‌های زمینی را شامل می‌شود. "

در بیانیه این رژیم آمده است: " این رزمایش‌ها که بخشی از یک همکاری بلند مدت راهبردی است، از پیش برنامه‌ریزی شده و بخشی از چرخه معمول آموزشی محسوب می‌شود که با هدف بهبود قابلیت همکاری سامانه‌های دفاعی ما طراحی شده است. "

این در حالی است که مقام‌های امریکایی و رژیم اسرائیل این رزمایش را بزرگ‌ترین رزمایش مشترک دو طرف توصیف کرده‌اند.

آرایش نظامی کشتی‌های ضد موشکی امریکا و نیروهای پشتیبانی همراه در اسرائیل نخست در ماه ژانویه و سپس در اواخر فصل بهار آینده انجام خواهد شد.

لئون پانتا، وزير دفاع امريکا نيز در سخنراني ماه گذشته خود از برگزاري اين رزمايش مشترک خبر داد و گفت اين رزمايش ميتواند نمونهاي از سطح بيسابقه همکاري نظامي باشد که دولت اوباما براي "پشتيباني از تعهد تزلزلناپذير ما به [تامين] امنيت اسرائيل" به آن دست يافته است.