به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقهاي القدس العربي،در حالي كه يك شهروند تونسي ديگر اقدام به خودسوزي كرده، شهرهاي مختلف اين كشور از جمله پايتخت آن صحنه اعتراضهاي مردمي براي بهبود وضعيت كارمندان و كارگران و رفع مشكل بيكاري است.

به گفته شاهدان عینی، این مرد تونسی به دلیل بیکاری و مشکلات اقتصادی قصد دیدار با هیات سه نفره وزارتی که به این استان سفر کرده بودند را داشت اما با پاسخ مثبت روبه‌رو نشد و با بنزین اقدام به خودسوزی کرد.

براساس این گزارش، وی به بیمارستان منتقل شده اما وضعیتش وخیم گزارش شده است.

این در حالی است که بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه العالم، شهرهای مختلف تونس از جمله پایتخت آن صحنه اعتراض‌های مردمی برای بهبود وضعیت کارمندان و کارگران و رفع مشکل بیکاری است.

با افزایش میزان اعتراض‌ها و تجمع‌ها در شهرهای مختلف تونس برای مطالبه کار وحقوق کارگران و شهروندان و طبقات متوسط جامعه، از دولت جدید تونس انتظار می‌رود که به طور جدی با این خواسته‌ها تعامل کند تا کشور دچار بحران نشده و وضعیت اقتصادی کشور فلج نشود.

یکی از تظاهرکنندگان تونسی گفت: من از شش ماه پیش بیکارم و هیچ حقوقی ندارم و درعین حال هزینه‌هایی بر عهده ماست که باید آن را بپردازیم.

یکی دیگر از تظاهرکنندگان نیز خاطرنشان کرد: بسیاری از کارگران و کارمندان به محض ارتکاب یک اشتباه کوچک از کار اخراج می شوند بدون این که به آنان حق و حقوقی پرداخت شود.

" حسین العباسی " دبیر اتحادیه کل کارگری تونس، درمصاحبه با العالم، تصریح کرد: ما تجمعی را در مقابل وزارت امور اجتماعی برگزار و از طریق گفت‌وگو مشکل را با مسئولان این وزارتخانه حل کردیم و معترضان به سر کارشان بازگشتند.

وی از اتهامات وارده به اتحادیه کل کارگری تونس مبنی بر دست داشتن در تحصن‌ها و تجمع‌های فعلی کشور انتقاد و ابراز امیدواری کرد، دفتر جدیدی که این اتحادیه در روزهای اخیر افتتاح کرده بتواند در شرایط فعلی کشور در زمینه حل مشکلات اقتصادی واجتماعی همکاری نزدیکی با دولت جدید داشته باشد.

"حفيظ حفيظ"، معاون دبيركل اتحاديه كل كارگري تونس نيز گفت: روابط با دولت جديد بستگي به ميزان پايبندي طرفها به خواستههاي كارگران و كارمندان دارد و اگر دولت ميخواهد كه به بهبود وضعيت شهروندان تونسي كمك كند، ما كاملا آماده همكاري هستيم.