به گزارش افکارنیوز،

روزنامه ایندیپندنت به نقل از یک گزارش پارلمانی نوشت، وزارت دفاع انگلیس احتمالا ظرف یک دهه آتی در طرح‌های مدنیزه‌سازی ارتش این کشور با کمبود بودجه برای خرید تجهیزات با هدف مقابله با تهدیدهای روزافزون مواجه می‌شود.

وزارت دفاع انگلیس خواستار آن است تا حدود ۱۸۰ میلیارد پوند (۲۴۳.۷ میلیارد دلار) ظرف یک دهه آتی برای توسعه نسل جدید زیر دریایی‌های هسته‌ای، ناوچه‌های جدید و برنامه مشکل‌دار جنگنده‌های اف‌-۳۵ هزینه کند. با این وجود، یک گزارش کمیته حسابرسی عمومی پارلمان انگلیس نشان می‌دهد وزارت دفاع انگلیس حدود ۲۱ میلیارد پوند (۲۸.۴ میلیارد دلار) برای انجام تحولاتش با کسری بودجه مواجه می‌شود.

گزارش مذکور چنین نتیجه‌گیری کرد که این وزارتخانه "پول کافی برای خرید تمام تجهیزات مایحتاج خود را در اختیار ندارد" و آن را به از دست دادن کنترل بر هزینه‌ها متهم کرد. قانونگذاران انگلیسی همچنین منتقد عدم شفافیت هزینه‌های جنگنده‌های اف-۳۵ هستند که قرار است امسال وارد نیروی هوایی سلطنتی انگلیس شود.

کمیته مذکور هشدار داد که طرح تجهیز ۱۰ ساله اصلا "جای تنفس" ندارد و موجب می‌شود تا انگلیس شدیدا به متحدان خارجی خود وابسته شود.