به گزارش افکارنیوز،

در آستانه برگزاری راهپیمایی میلیونی شهروندان فلسطینی به مناسبت هفتادمین سالگرد تشکیل موجودیت رژیم صهیونیستی (روز نکبت) و انتقال سفارت آمریکا به قدس، رژیم صهیونیستی  تدابیر شدید امنیتی بی‌سابقه‌ای در قدس اتخاذ و این  شهر را به پادگانی نظامی تبدیل کرده است.

همچنین برخی از رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که تک‌تیراندازان رژیم صهیونیستی از هم‌اکنون بر بام منازل و ساختمان‌ها مستقر شده‌اند.

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی از بیم راهپیمایی‌های صلح‌آمیز فلسطینیان هزاران نیروی نظامی و تجهیزات جنگی را در مرزهای غزه و کرانه باختری اشغالی مستقر کرده است.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند و از آن زمان تاکنون بیش از ۵۰ شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و هزاران نفر نیز زخمی شده‌اند.

درخواست مشعل از امت عربی و اسلامی

"خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از کشورهای عربی و اسلامی خواست که اجازه انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس اشغالی را ندهند.

وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی " تی آر تی وورلد" ترکیه گفت: من از همه ملت‌های عربی و اسلامی و دوستانمان در دنیا و کسانی که از مبارزات ملت ما و مشروعیت حقوقشان آگاهی دارند، اجازه انتقال سفارت آمریکا به قدس را ندهند و در برابر منطق آمریکا که می‌خواهد قدس را به اسرائیل ببخشد، تسلیم نشوند.

مشعل تاکید کرد: این ملت فلسطین هستند که سرنوشتشان را تعیین خواهند کرد نه آمریکا و رژیم اشغالگر.

رئیس دفتر سیاسی سابق حماس اظهار داشت: من می‌دانم که لحظه‌ای سخت و حساس است، چه بسا رژیم اشغالگر و آمریکا و طرف‌های دیگر در دنیا گمان می‌کنند که لحظه مناسبی برای به فراموشی سپردن مسأله فلسطین و حل موضوعات اصلیجمله قدس، حق بازگشت آوارگان به نفع اسرائیل فرا رسیده است، اما آن‌ها متوهم هستند.