به گزارش افکارنیوز،

بعد از آنکه روز گذشته اخباری از انفجار انتحاری در سه کلیسا در شهر «سورابایا» دومین شهر بزرگ اندونزی منتشر شد که در آن دستکم 11 نفر جان خود را از دست دادند و دهها نفر دیگر نیز زخمی شدند، رسانه‌ها امروز از وقوع انفجار در اداراه پلیس اندونزی در شهر سورابایا خبر دادند.

شبکه راشاتودی گزارش کرد که صبح روز دوشنبه به وقت محلی (امروز)، یک خودرو مقابل اداره پلیس منفجر شد.

بر اساس این گزارش، تعداد دقیق قربانیان این حادثه هنوز نامشخص است و شدت انفجار نیز هنوز معین نشده است.

«فرنس بارونگ مانگرا» سخنگوی پلیس شرق «جاوا» در یک کنفرانس خبری گفت که هنوز هیچ جزئیاتی درباره این حادثه وجود ندارد اما برخی مسئولان که خواستند نامشان فاش نشود اطلاع دادند که احتمالاً دستکم یک نفر جان خود را در این حادثه از دست داده است.

مانگرا گفت: «انفجاری رخ داده است، دقیقاً نمی‌دانیم چه شده است».

خبرگزاری فرانسه به نقل از مانگرا گزارش کرد که چندین افسر پلیس در این حادثه که در ساعت 08:50 صبح به وقت محلی (01:50 به وقت گرینویچ) به وقوع پیوست، زخمی شدند.

سخنگوی پلیس شرق جاوا آنطور که خبرگزاری فرانسه گزارش کرده است، می‌گوید: انفجاری رخ داده است و و یکی از اعضای ما قربانی این حادثه بوده است».

بنا به گزارش شبکه «سی. سی. تی‌ وی» از محل حادثه، انفجار زمانی رخ داده است که یک مرد و زن سوار بر موتور سیکلت در مقابل یک ایست بازرسی امنیتی توقف کردند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، مأموران پلیس ارتباطاتی میان انفجارهای روز گذشته و انفجارهای امروز پیدا کرده‌اند.

مانگرا می‌گوید: «انواع مشابهی از مواد منفجره استفاده شده است. پرسنل ما در حال تعیین هویت قربانیان حادثه هستند. تاکنون، 7 نفر قربانی شده‌اند. ما هنوز در حال جمع‌آوری اطلاعات هستیم».

حمله امروز یک روز بعد از آن رخ داد که عاملان انتحاری به سه کلیسا در «سورابایا» دومین شهر بزرگ اندونزی حمله کردند و دستکم ۱۱ نفر را کشته و ۴۰ نفر دیگر را نیز زخمی کردند.

تکفیری‌های داعش مسئولیت حملات روز گذشته به کلیساهای اندونزی را برعهده گرفتند.