به گزارش افکارنیوز،

 این اظهار نظر از سوی دولت سئول پس از آن مطرح شده است که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا گفته بود اگر کره شمالی برنامه ساخت تسلیحات اتمی خود را متوقف کند کمپانی‌های خصوصی اجازه خواهند داشت تا در بخش‌های کشاورزی و تولید برق این کشور سرمایه‌گذاری کنند.

البته وی به این مساله اشاره کرد که دولت آمریکا پولی در بخش‌های اقتصادی کره شمالی اختصاص نمی‌دهد.

کمپانی‌های کره‌ جنوبی به شدت به دنبال سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کره شمالی هستند. به طوری که گروه صنعتی هیوندا گفته است که کارگروهی را برای بررسی این مساله تشکیل داده تا بتواند چگونگی سرمایه‌گذاری در کره شمالی را مورد بررسی قرار دهد.

این کارگروه مسئولیت بررسی آغاز به کار مجدد مجتمع صنعتی کائسونگ در مرز دو کره را در اختیار دارد.

این مجتمع صنعتی در سال 2004 افتتاح شد و بیش از 50 هزار کارگر کره شمالی اقدام به تولید کالا برای کمپانی‌های کره‌ جنوبی می‌کردند اما پس از آزمایش اتمی 2016 و پرتاب موشکی از سوی دولت کره شمالی این مجتمع بسته شد.

گروه صنعتی هیوندا همچنین در حال بررسی آغاز به کار سایت گردشگری در کوهستان کومگانگ است که از 2008 و پس از کشته شدن یک گردشگر کره‌ جنوبی توسط سرباز کره شمالی به روی توریست‌های خارجی بسته شد.

یکی از مقام‌های مالی ارشد کره جنوبی در گزارش روز دوشنبه خود به این مساله اشاره کرد که سئول و پکن به دنبال کمک کردن به سیاست گذاری بخش صنعتی و تجاری پیونگ‌یانگ هستند.