به گزارش افکارنیوز،

یک مقام استانداری ولایت فراه افغانستان و چند تن دیگر از ساکنان محلی تایید کردند که نیرو‌های امنیتی در مناطق استحفاظی دو و سه پلیس واقع در حدود ۴ کیلومتری مرکز شهر با یکسری نیرو‌های مهاجم درگیر شده‌اند.

یکی از ساکنان شهر به نام حمیدالله گفت: شبه‌نظامیان طالبان خیلی سریع اقدام می‌کنند و اگر دولت دست به اقدام فوری و جدی نزند این ولایت سقوط کرده و به دست طالبان خواهد افتاد.

چند تن دیگر از ساکنان محلی که نامشان را فاش نکردند، گفتند: نیرو‌های طالبان در حدود ساعت ۲ نیمه شب عملیاتشان را شروع کرده و از چند جبهه شهر را مورد حمله قرار دادند.

یک سخنگوی نظامیان ارتش افغانستان در استان فراه به نام نورالله خالقی گفت: نیرو‌های امنیتی افغان حمله طالبان را دفع کرده، اما برخی ساکنان گفتند که طالبان پیشروی داشته و حتی در اطراف شهر ایست بازرسی ایجاد کرده و در حال اخذ کارت شناسایی‌هایی مردم و جلوگیری از فرار آن‌ها از شهر است.

این در حالی است که علاوه بر این درگیری چند کانون بحران دیگر نیز از زمان اعلام شروع عملیات بهاره سالانه طالبان در افغانستان بروز پیدا کرده است که از جمله آن‌ها چند حمله انتحاری اخیر در شهر کابل پایتخت افغانستان بوده است.

در عین حال گزارش شده که چند منطقه در استان‌های بقلان و بداخشان در شمال افغانستان از دست رفته یا تهدید شده‌اند و در استان فریاب در شمال غرب و غزنی و زابل در جنوب کابل نیز درگیری‌های سنگین گزارش شده است.

استان فراه افغانستان واقع در مرز این کشور با ایران طی ماه‌های اخیر شاهد درگیری‌های سنگین بوده و در جریان این درگیری‌ها صد‌ها تن از سربازان و نیرو‌های امنیتی افغانستان کشته شده‌اند و حتی واحد‌های عملیات ویژه نیز متحمل تلفاتی سنگین شده‌اند.

ساکنان استان فراه گفته‌اند که از مدت‌ها پیش از بابت آسیب پذیری‌های این شهر شکایت کرده بودند.

والی استان فراه در ماه ژانویه با اعلام استعفایش دلیل بدتر شدن وضعیت امنیتی این منطقه را مداخله‌های سیاسی و فساد دانست.

یک پزشک در بیمارستانی در استان فراه که نامش را فاش نکرد گفت: تاکنون در این دور جدید درگیری‌ها در این استان دو عضو نیرو‌های امنیتی افغان کشته و ۱۶ تن دیگر از آن‌ها زخمی شدند و همچنین پنج غیرنظامی نیز زخمی شدند.