به گزارش افکارنیوز،

تمامی نهاد‌های رسمی، داخلی، مدارس و دانشگاه‌های فلسطین برای احترام به روح شهدا و عزاداری برای آن‌ها اعتصاب کردند، همچنین پاساژ‌ها در فلسطین تعطیل شدند و همه سندیکا‌ها و بانک‌ها پایبندی خود به این اعتصاب سراسری را اعلام کردند.

قرار است اهالی غزه ظهر امروز جنازه ده‌ها شهید روز دوشنبه را تشییع کنند که در جریان مشارکتشان در راهپیمایی بزرگ "بازگشت" در روز دوشنبه به دست نیرو‌های رژیم صهیونیستی شهدید شدند.

صبح امروز اعتصاب سراسری همه شهرها، اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در کرانه باختری را با هدف عزاداری برای شهدا فراگرفت و دولت فلسطین همه اداره‌های خود را تعطیل کرد.

پیشتر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود سه روز عزای عمومی و اعتصاب سراسری جهت عزاداری برای شهدای غزه و بزرگداشت هفتادمین سالروز نکبة را اعلام کرد.

درخواست‌ها برای مشارکت گسترده در راهپیمایی‌های اعتراض‌آمیز در شهر‌های مختلف کرانه باختری امروز نیز ادامه دارد.

این در حالی است که شورای امنیت در تصویب بیانیه محکومیت سرکوب‌گری اقدامات رژیم صهیونیستی ناکام ماند.

منابع مطبوعاتی اعلام کردند، شورای امنیت پس از اعتراض آمریکا نتوانست بیانیه‌ای درباره جنایت‌های اسرائیل طی نشست فوق‌العاده غیرعلنی صادر کند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در تیراندازی نیرو‌های رژیم صهیونیستی در جریان راهپیمایی بازگشت فلسطینیان از شهر رفح در جنوب فلسطین تا بیت‌حانوت واقع در شمال این دولت ۵۹ تن شهید و بیش از ۲۷۰۰ تن دیگر زخمی شدند.