به گزارش افکارنیوز،

«سیمونا فرانکل» سفیر رژیم صهیونیستی در بلژیک، شهدای فلسطینی را که در اعتراض به افتتاح سفارت آمریکا در قدس تظاهرات کردند «تروریست» خواند.

این مقام صهیونیست ادعا کرد حماس فلسطینی‌هایی را که در نوار غزه زندگی می‌کنند گروگان گرفته است. او در اظهاراتی گستاخانه گفت: «۵۵ تروریست (شهدایی که به انتقال سفارت آمریکا به قدس اعتراض داشتند) تلاش کردند از حصار عبور کنند و وارد «قلمرو» ما شوند. حماس تنها گروه مسئول است. آن‌ها تصمیم گرفتند خواهران و برادرانشان را برای جنگ رسانه‌ای قربانی کنند».

فرانکل که هر گونه وساطت اروپا یا آمریکا را رد کرد، مدعی شد: «ما می‌خواهیم از قلمرومان دفاع کنیم. ترجیح می‌دهیم به جای اینکه بعدا به ما تسلیت بگویند، امروز از ما انتقاد کنند».

«شارل میشل» نخست وزیر بلژیک، امروز خشونت‌هایی که در روز دوشنبه در نوار غزه به وقوع پیوست را محکوم کرد و گفت: از «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل، درخواست می‌کند تحقیقات بین المللی در این خصوص را آغاز کند.

تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در ماه دسامبر برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان «پایتخت» رژیم صهیونیستی مورد استقبال مقامات صهیونیست و گروه‌های حامی این رژیم قرار گرفت. اما جامعه بین المللی و سران کشور‌های عرب و مسلمان در سراسر جهان به شدت از دولت آمریکا انتقاد کردند.

 از زمانی که ترامپ، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرده است سران فلسطین شرکت واشنگتن در هر گونه مذاکرات صلح آینده را رد کرده است.