به گزارش افکارنیوز،

روز پنجشنبه، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد این کشور قصد دارد برای حل و فصل «برخی اختلافات مواضع» میان کره شمالی و آمریکا پیش از ملاقات سران دو کشور، میانجی‌گری کند.

بیانیه سئول در حالی منتشر شده است که روز چهارشنبه، پیونگ یانگ تهدید کرد ممکن است نشست احتمالی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا لغو شود.

یک مقام دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد دولت سئول و مون جائه این، رئیس جمهور این کشور، قصد دارد از طرق مختلف بین کره جنوبی، آمریکا و کره شمالی «نقش میانجی» را به طور فعال‌تر انجام دهد.

ترامپ در تاریخ 22 مِه از مون جائه این در کاخ سفید استقبال خواهد کرد. انتظار می‌رود دو طرف در این دیدار درباره نشست آینده رهبر کره شمالی و ترامپ که در روز 12 ژوئن در سنگاپور برگزار خواهد شد، گفتگو کنند.

سئول اعلام کرد قصد دارد «موضع و نگرش کره شمالی را به وضوح به آمریکا منتقل و موضع آمریکا را نیز به طور کامل برای کره شمالی بیان» کند تا به این صورت، اختلافات بین دو کشور کاهش یابد.

این مقام کره جنوبی گفت: «با مشاهده بیانیه‌ها و واکنش‌های کره شمالی و آمریکا، می‌بینیم دو طرف برای درک متقابل یکدیگر، نگرشی صادقانه و جدی دارند.»

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی همچنین اعلام کرد سئول قصد دارد دیدارها در سطح مقامات بلندپایه با کره شمالی را ادامه دهد. پیونگ یانگ جلسه میان مقامات کره شمالی و همسایه جنوبی خود در روز چهارشنبه را لغو کرد و دلیل آن را، برگزاری مانور نظامی مشترک واشنگتن و سئول دانست.

در این میان، وانگ یی، وزیر خارجه چین، روز پنجشنبه گفت باید گام‌هایی که کره شمالی برای کاهش تنش در شبه جزیره کره برداشته است در نظر گرفته شود. وی همچنین گفت تمامی طرف‌های مذاکره، به خصوص آمریکا، باید فرصت پیش آمده برای صلح را غنیمت بشما