به گزارش فارس به نقل از رویترز میروسلاو سینگر تصریح کرد اگر کشورهای اروپایی حاضر به پرداخت کمکهای مالی کافی برای رهایی یونان از بحران بدهی نباشند دولت آتن هیچ راهی جز خروج از منطقه یورو نخواهد داشت و باید ارزش پول ملی خود را کاهش دهد .
بر اساس این گزارش وی افزود رهبران و مقامهای ارشد اروپایی به جای اینکه به فکر حل بحران مالی و بدهی یونان باشند در حال بررسی راهکارهای افزایش سرمایه و دارایی بانکهای اروپایی هستند. اقتصاد یونان بیش از ۲ درصد اقتصاد اروپا را تشکیل می دهد.

وی گفت اگر رهبران اروپایی واقعا عزم لازم برای کمک به یونان را ندارند و نمی خواهند کمکهای مالی بیشتری را در اختیار این کشور قرار دهند فکر نمی کنم راه حل دیگری برای پایان دادن به بحران بدهی یونان وجود داشته باشد. یونان باید پس از خروج از منطقه یورو ارزش پول ملی خود را نیز کاهش دهد.

وی در ادامه افزود یونان تا کنون با دریافت وام از صندوق بین المللی پول و اتحادیه اروپا تنها زمان خروج خود از منطقه یورو را به تاخیر انداخته است و به نوعی زمان خریده است.

وی گفت گرچه جمهوری چک عضوی از اعضای اتحادیه اروپا است ولی در شرایط کنونی تصمیمی برای پیوستن به یورو ندارد . جمهوری چک در شرایط فعلی نیازی به دریافت وام از نهادهای بین المللی ندارد و می تواند بدهی های خود را بپردازد . به نظر من بانکهای اروپایی بیش از هر زمان دیگری به افزایش سرمایه های خود نیاز دارند و رهبران اروپایی باید به فکر این مساله مهم باشند .