به گزارش افکارنیوز،

دیوان پادشاهی اردن در بیانیه‌ای اعلام کرد که «عبدالله دوم» شاه اردن روز جمعه از «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان تماس تلفنی دریافت کرد.

دو طرف در این تماس تلفنی بر تحکیم روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف و استمرار رایزنی‌ها درباره مسائل منطقه‌ای تأکید کردند.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ملک سلمان و عبدالله دوم همچنین در این تماس تلفنی تمایل دو کشور برای استمرار رایزنی‌ها در خصوص مسائل مختلف به گونه‌ای که به نفع دو کشور و دو ملت باشد، توافق کردند.

دوشنبه گذشته نیز «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی در تماس تلفنی با عبدالله دوم مسائل منطقه‌ای را مورد بررسی قرار داد.

گفت‌وگوی تلفنی پادشاه عربستان با همتای اردنی خود در حالی است که این کشور طی هفته گذشته شاهد تظاهرات‌های اعتراض‌آمیز مردمی به سیاست‌های اقتصادی دولت بود که در نهایت نیز به انحلال دولت «هانی الملقی» و تعیین نخست‌وزیر جدید اردن منتهی شد.

از سوی دیگر دیوان پادشاهی عربستان سعودی، شنبه (امروز 9 ژوئن)، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ملک سلمان تماس‌هایی با عبدالله دوم شاه اردن، صباح الاحمد الصباح، امیر کویت و «محمد بن زاید آل نهیان» ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح در امارات برقرار کرده است و طی این تماس‌ها توافق شد که فردا (یکشنبه 10 ژوئن)، نشستی چهارجانبه در مکه برای بررسی راهکارهای برون‌رفت از بحران اقتصادی جاری در اردن برگزار شود.

ناظران عدم پایبندی عربستان به حمایت‌های مالی از اردن به دلیل عدم همسویی این کشور با سیاست‌های منطقه‌ای عربستان را یکی از دلایل تشدید بحران مالی در اردن می‌دانند.