به گزارش افکارنیوز،

مدارک و شواهد جدیدی علیه «بنیامین نتانیاهو» از سوی «نیر هفتز» و دیگر شاهدان پرونده «بزک» مبنی بر پرداخت‌های نتانیاهو به این شرکت، به بازرسان پرونده ارائه شده است

در پی ارائه شدن مدارک جدیدی از سوی «نیر حفتز»، دستیار رسانه‌ای سابق نتانیاهو، پلیس رژیم صهیونیستی روز ۱۲ ژوئن نتانیاهو را در ارتباط با پرونده ۴۰۰۰ مورد بازجویی قرار می‌دهد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی ماه فوریه گزارش دادند که پلیس این رژیم تحقیقات خود درباره یک پرونده جدید فساد مالی «بنیامین نتانیاهو» موسوم به «پرونده ۴۰۰۰» را آغاز کرده است.

پرونده ۴۰۰۰ شامل ارتباط میان نتانیاهو و «شائول اِلوویچ»، مدیر شرکت «بِزِک»، و نیز وبسایت «واللا» است و این پرونده پس از آن مورد تحقیقات پلیس رژیم صهیونیستی قرار گرفته که هاآرتص با انتشار گزارشی اعلام کرد که شواهد محکم‌تری مبنی بر ارتباط نتانیاهو و نیز برخی دیگر از نزدیکان وی با الوویچ یافت شده است.

بر اساس اعلام رسانه‌های رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در این پرونده متهم به پرداخت میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی به الوویچ در ازای حمایت رسانه‌ای پایگاه خبری «واللا» از نتانیاهو و خانواده‌اش، پرداخت کرده است.

نتانیاهو پیش از این در سه پرونده دیگر موسوم به پرونده‌های «۱۰۰۰»، «۲۰۰۰» و «۳۰۰۰» متهم به فساد مالی شده و پیش از این پلیس رژیم صهیونیستی از دادستان کل این رژیم خواسته بود رسماً علیه نخست‌وزیر اعلام جرم کند.

انتظار می‌رود که «شای نیتزان»، دادستان کل رژیم صهیونیستی ماه آینده پرونده تحقیقات جنایی درباره نتانیاهو و همسرش را از دفتر دادستانی داخلی دریافت کند و همچنین انتظار می‌رود که ماه اینده دادستان علیه نتانیاهو اعلام جرم کند.

نتانیاهو و همسرش متهم به دریافت هدیه و رشوه‌های سنگین به مبلغ ۲۸۲ هزار دلار از سوی برخی افراد ثروتمند در طول چند سال هستند.