به گزارش افکارنیوز،

" شِپِرد اسمیت" مجری شبکه تلویزیونی فاکس نیوز روز سه شنبه در برنامه‌ای به بررسی دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پرداخت و گفت ترامپ در این دیدار هر آن چه را که رهبر کره شمالی می خواست به وی داد بدون این که در مقابل در این دیدار دستاوردی داشته باشد.

مجری شبکه فاکس نیوز با انتقاد از توافقنامه امضا شده توسط ترامپ و کیم در نشست آنها گفت این توافق نمی تواند خلع سلاح کامل، قابل تایید و غیرقابل بازگشت شبه‌جزیره کره را تضمین کند.

مجری فاکس نیوز افزود آمریکا بر لزوم خلع سلاح کامل، قابل تایید و غیرقابل بازگشت شبه‌جزیره کره تاکید کرده است اما هیچ تضمینی برای تحقق این خواسته آمریکا وجود ندارد و حتی در توافق هم به صراحت به این موضوع اشاره نشده است.

بیشتر بخوانید: ترامپ و کیم جونگ اون با یکدیگر دیدار کردند

نویسنده گزارش پایگاه اینترنتی هیل در ادامه نوشته است توافقی که روز سه‌شنبه در دیدار ترامپ و کیم جونگ اون در سنگاپور امضا شد آمریکا را متعهد می کند که تضمین‌های نامشخص امنیتی به کره شمالی بدهد و در مقابل کره شمالی هم متعهد به خلع سلاح می شود. اما در توافق امضا شده اشاره ای به جزئیات این توافق نشده است.

رئیس جمهور آمریکا هم روز سه شنبه اعلام کرد این کشور و کره جنوبی بخشی از مانورهای مشترک نظامی خود را متوقف خواهند کرد اما گزارش شده است که آمریکا در این خصوص هیچ مشورتی با مقامات کره شمالی انجام نداده است.

شِپِرد اسمیت، مجری شبکه فاکس نیوز که از منتقدان دونالد ترامپ بوده است گفت دیدار ترامپ و کیم در سنگاپور بیشتر تا حد زیادی به نفع رهبر کره شمالی بود.